Вівторок, 27 Лютого

ДБР зафіксувало отримання львівським митником 38 тисяч доларів хабарів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Державного інспектора управління боротьби з контрабандою та порушенням митних правил Львівської митниці Сергія Бутова, якого напередодні затримали працівники ДБР, підозрюють в систематичному отриманні хабарів, інформує Zaxid.net.

За версією слідства, він отримав від представника суб’єкта господарювання загалом 38 тис. доларів хабарів за сприяння у переміщенні будматеріалів під виглядом гуманітарки. 30 листопада він одержав другий транш в розмірі понад 16 тис. доларів, після чого і був затриманий.

Як розповіли у п’ятницю, 1 грудня, в ДБР та Офісі генпрокурора, у травні цього року інспектор митниці повідомив представнику комерційної структури про можливість сприяння у швидкому оформленні товарів під виглядом гуманітарної допомоги без сплати обов’язкових митних платежів. Розмір неправомірної винагороди митник визначав у «плаваючих» відсотках від загальної вартості вантажу.

Однак, підприємець не пристав на пропозицію та звернувся до ДБР із відповідною заявою. Слідчі ДБР задокументували декілька зустрічей, під час яких посадовець пояснював бізнесмену механізм ухилення від сплати митних платежів.

«Так, у серпні поточного року митник одержав 22 тис. доларів США за безперешкодний пропуск товарів під виглядом гуманітарної допомоги на територію України без сплати обов’язкових митних платежів. Навар фігуранта склав 14% від реальної вартості вантажу. Працівники ДБР затримали зловмисника після отримання чергового хабаря в сумі 16,3 тис. доларів США», – йдеться в повідомленні ДБР.

Сергію Бутову повідомили про підозру за хабарництво в особливо великому розмірі (ч. ч. 3, 4 ст. 368 ККУ). Правоохоронці встановлюють інших можливих співучасників оборудки.

Сергія Бутова затримали працівники ДБР 30 листопада в готельному комплексі «Панська гора» на об’їзній дорозі Львова під час передачі другого траншу хабара у розмірі понад 16 тис. доларів.