Розстріли на Майдані — ДБР повідомило про підозру командиру львівського «Беркуту»

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Державному бюро розслідувань триває системна та кропітка робота щодо збирання доказів та притягнення до кримінальної відповідальності всіх причетних до злочинів відносно учасників акцій протесту у 2013-2014 роках.

Бюро вже завершило розслідування щодо високопосадовців, які віддавали злочинні накази – приймали рішення щодо здійснення силового розгону учасників акцій протесту тощо. Але до відповідальності мають бути притягнуті всі, хто брав участь у переслідуванні та вбивствах українців на Майдані Гідності.

Працівники ДБР повідомили про підозру черговому колишньому командиру батальйону міліції особливого призначення «Беркут» ГУМВС України. Під його керівництвом підрозділ з Львівщини разом з іншими 18 лютого 2014 року застосували фізичну силу, спецзасоби, у тому числі світло-шумові гранати виробництва рф, помпові рушниці, що були споряджені патронами зі свинцевою картеччю, проти мітингувальників на вул. Інститутській в м. Києві та прилеглих до неї вулицях.

У результаті таких дій загинуло 3 особи та близько 200 отримали тілесні ушкодження, у тому числі й вогнепальні, різного ступеня тяжкості.

Фігурант підозрюється у перевищенні службових повноважень, вчиненні терористичного акту, організації спричинення тяжких тілесних ушкоджень, а також вчиненні умисних вбивств та закінчених замахів на вбивство двох і більше учасників акцій протесту.

Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу. Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Історія питання

У 2021 році слідчі Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування щодо злочинів на Майдані у лютому 2014 року, вчинених вищими посадовими особами держави під керівництвом колишнього президента Віктора Януковича.

Розслідування кримінального провадження щодо злочинної групи Януковича тривало 8 років. Під час розслідування було зібрано понад 1,5 тис. томів доказів.

До складу злочинної групи високопосадовців входили:

  • міністр оборони України;
  • голова Служби безпеки України та його перший заступник — керівник Антитерористичного центру;
  • міністр внутрішніх справ України та його заступник;
  • начальник Головного управління — командувач внутрішніх військ МВС України;
  • тимчасово виконувач обов’язків начальника Головного управління МВС України в Києві;
  • заступник начальника Головного управління — начальник міліції громадської безпеки ГУМВС України в м. Києві;
  • командир ПМОП «Беркут», підпорядкованого ГУМВС України в Києві.