Середа, 19 Червня

Давню підземну каплицю у Львові відкрили для відвідування

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Від сьогодні, 5 липня, усі охочі можуть відвідувати підземну каплицю Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла у Львові, що на вул. Театральна, 11. Про це повідомив настоятель храму отець Тарас Михальчук, пише Твоє Місто з посиланням на Духовну велич Львова.

«Особливістю святині є те, що там є мощі 12-ти Апостолів, серед яких є й мощі покровителів храму – апостолів Петра і Павла», – підкреслив отець Тарас.

Зазначимо, у 2011 році цю каплицю освятив Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор. Вона входить до комплексу підземелля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла. Вхід до підземелля – із проспекту Свободи.

Читайте також: ТОП-5 підземель старого Львова

Підземелля Гарнізонного храму – це рештки мурів княжих часів 13 ст. Підземелля складаються з трьох рівнів, частина з них засипана землею. Тут можна побачити залишки побутової кераміки 16 ст. і фрески 17 ст. Найцікавішою знахідкою цього підземелля є різьблений саркофаг 18 ст. архиєпископа Миколи Вижицького. У ньому видавлена бічна стінка, однак у саркофазі ніхто ніколи не був похований.

З 10:00 до 18:00 можна самостійно оглянути експозицію або ж прийти на екскурсію. Екскурсії відбуваються щодня о 13:30; 14:00; 15:00 та о 16:00.