Неділя, 19 Травня

Чи надійний Audi Q3 I покоління: проблеми і переваги старого кросовера

Перше покоління Audi Q3 — п’ятидверний кросовер класу C-SUV з суцільнометалевим кузовом і поперечним розташуванням силового агрегату. Цей компактний кросовер з’явився в 2011 році і вироблявся до 2018 року, став дуже популярним здебільшого завдяки своєму вишуканому дизайну. Незважаючи на те, що ця модель вже не виробляється, вона активно продається на українському ринку вторинних автомобілів і на авторозбираннях, таких як https://avto.pro/avtorazborka/audi/. Адже будь який автомобіль у віці потребує запчастин, а нові оригінали Audi стоять непомірних грошей. Які ж саме проблеми чатують покупців Audi найчастіше, розглянемо у статті.

Двигуни: турбомотори і дизель

Модель продається з турбомотором об’ємом 1,4 л або 2 л, іноді також зустрічається варіант з дизельним двигуном.

  • Турбомотор об’ємом 1,4 літри на Q3 має ресурс близько 150 тис. км. Його специфічна хвороба пов’язана з ТНВД та актуатором тяги вастгейту у системі турбонаддува — вони часто виходять з ладу. Після 60 тис. км рекомендується приділити увагу чищенню дросельної заслінки та форсунок.
  • Дволітровий турбомотор після 200 тис. км починає жерти оливу, що часто призводить до капітального ремонту агрегату. Ресурс ланцюга ГРМ невисокий – близько 80–90 тис. км. Після 100 тисяч км бувають проблеми з ТНВД, а турбіну доведеться замінити до 150–200 тис. км. Часто ще до 100 тис. км відмовляють термостат та водяний насос. За чистотою радіаторів слід пильно стежити, щоб уникнути виходу з ладу інших вузлів двигуна.
  • Дизельний двигун об’ємом 2 літри цілком надійний. Тим не менш, ресурс його ланцюга ГРМ також не дуже високий — приблизно 90–100 тис. км, а після 150 тисяч вимагає уваги система EGR. Як і на інших двигунах у лінійці Q3, щоб уникнути дорогого ремонту, важливо стежити за чистотою радіаторів.


Трансмісія: механіка і робот

Audi Q3 оснащувався механічною чи роботизованою коробкою, але механіку в Україні знайти майже неможливо. Хіба що привезену із-за кордону останнім часом. А шкода, адже вона дуже надійна і не має виражених слабких місць.

Інша річ з роботизованими КПП. Двигун 1.4 поєднується із шестиступінчастим «роботом», а на версіях із дволітровими моторами вже 7 передач. Ресурс зчеплень на обох коробках – близько 150 тис. км. Іноді трапляються витоки оливи — зазвичай проблема викликана неякісним обслуговуванням КПП. Оливу належить міняти кожні 60 тис. км. Деякі власники скаржаться на періодичні «стусани» під час перемикання передач, проте до поломок вони, як правило, не призводять.

Кузов і салон — нуль проблем

Ось з чим у Audi Q3 все добре, це з інтер’єром та екстер’єром. Надстійке лакофарбне покриття, незначна корозія з часом з’являється лише на скілах від каміння. Через 6-8 років експлуатації починає темніти хром на пластику, що має тільки естетичні наслідки. Інтер’єр оброблений якісно, скрипи навіть на великих пробігах не трапляються. Сидіння гарні в плані зносостійкості та довго зберігають пристойний вигляд.