П’ятниця, 22 Вересня

Чотири українки увійшли до світового списку молодих лідерів, які «формують світ», за версією журналу Time

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Журнал Time назвав імена «нових лідерів, які формують світ», — у межах щорічного списку Time100 Next.

До нього потрапили одразу чотири українки — міністерка економіки Юлія Свириденко, антикорупціонерка Дар’я Каленюк, народна депутатка й командирка батальйону «Госпітальєри» Яна Зінкевич та засновниця агростартапу Анастасія Волкова.

Про це йдеться на сторінці списку, пише Громадське.

Переможців поділили за п’ятьма категоріями: «Митці», «Феномени», «Новатори», «Лідери» та «Адвокати».

Засновниця екологічного агростартапу Regrow Анастасія Волкова потрапила до категорії «Новаторів». Її кандидатуру запропонував Том Стаєр — американський інвестор та філантроп. Він зазначив, що компанія Волкової «революціонізувала підхід до виробництва продуктів харчування та допомогла створити більш стійке майбутнє».

Хрещена донька фермера, Волкова, ще в молодості визнала проблеми великого сільського господарства. Тепер вона виконує місію, щоб допомогти галузі адаптуватися. Її компанія, що займається програмним забезпеченням, дає змогу таким гігантам, як General Mills і Kellogg’s, допомагати досягати своїх кліматичних цілей, – наголосив Стаєр.

Міністерку економіки Юлію Свириденко відзначили в категорії «Лідери».

Очільниця міністерства торгівлі США Джина Раймондо охарактеризувала Свириденко як «молоду, розумну та рішучу лідерку», з якою післявоєнне майбутнє України «виглядає яскравішим, ніж будь-коли».

Завдяки глибоким знанням економіки, пристрасті до використання активів України в усьому, від сільського господарства до зелених технологій, і жорсткому протистоянні корупції, міністерка Свириденко віддана не лише відбудові України, а й розвитку сильної, вільної та процвітаючої країни, економіка якої досягне амбітної мети — ВВП в 1 трильйон доларів, – зазначила Раймондо.

У категорії «Адвокати» відзначили двох українок — виконавчу директорку Центру протидії корупції (ЦПК) Дар’ю Каленюк та народну депутатку й командирку батальйону «Госпітальєри» Яну Зінкевич.

Американський адвокат Кеннет Рот заявив, що Каленюк стала «провідним голосом громадянського суспільства на захисті України».

Каленюк висвітлює російські військові злочини, докладно описуючи особисті наслідки для окремих українців. І вона ганьбить олігархів і компанії, які наживаються, вливаючи гроші в російську військову машину, – пояснив Рот.

Водночас репортер TIME Армані Сайєд зазначив, що Яна Зінкевич врятувала понад 200 поранених військових, перш ніж потрапила у ДТП в 2015 році.

Яна Зінкевич відіграла важливу роль у порятунку українських життів на передовій. 28-річна військова ветеранка є командиром українського цивільного медичного батальйону, відомого як «Госпітальєри», не кажучи вже про те, що вона одна з наймолодших депутаток країни, – підкреслив Сайєд.