Понеділок, 6 Грудня

Чорногорія дозволила в’їзд росіянам попри вдвічі вищий індекс захворюваності, ніж в Україні

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Чорногорія внесла РФ до “зеленого списку” і росіяни тепер можуть в’їжджати в країну без жодних додаткових обмежень, пов’язаних з пандемією коронавірусу. Готельєри туристичного міста Будва мають “великі сподівання”, тому що росіяни зазвичай є найчисленнішими гостями їхньої країни. Про це повідомляє чорногорський телеканал RTСG.

Разом з Росією обмеження зняли з Азербайджану. Ці країни взаємно дозволили громадянам Чорногорії приїжджати без жодних обмежень.

Директор Національної туристичної організації Желька Радак Кукавічич заявила, що відкриття кордонів для туристів з Росії та Азербайджану допоможе пом’якшити наслідки коронакризи для індустрії туризму.

“Це створить передумови для створення певного туристичного трафіку в серпні і вересні”, – сказала Кукавічич.

Вона нагадала дані за серпень і вересень минулого року, коли в Чорногорії зареєстрували 500 тисяч ночівель туристів з Росії.

Зазначимо, що Чорногорія відкрила кордони для громадян України близько місяця тому, але залишила низку обмежень, попри те, що в Україні індекс захворюваності майже вдвічі нижчий, ніж в РФ – 72,8 проти 127,2.

“Я обурений тим, що Росію відразу помістили до зеленої зони. Без всяких умов, Карл! Я нагадаю, що Україна, яка з початку літа забезпечує Чорногорію найбільшою кількістю туристів, маючи наразі 13-14 авіа бортів на тиждень, знаходиться в обмежених правах. Незважаючи на нашу постійну роботу, українським громадянам досі заборонено подорожі а/т, і якщо читати уважно правила, то навіть заборонено самостійні подорожі літаком, лише у складі туристичної групи. А для Росії в’їзд без додаткових умов”, – написав на своїй сторінці у Facebook консул посольства України в Чорногорії Михайло Шматов.

Без обмежень у Чорногорію можуть в’їжджати мешканці країн “зеленого списку”, мешканці країн “жовтого списку” або ті, хто перебував в них протягом останніх 15 днів можуть потрапити до Чорногорії за наявності негативного ПЛР-тесту, не давнішого за 72 години.

Цього року у пік сезону в Чорногорії перебуває трохи більше 15 тисяч туристів, що майже вдвічі менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Share.