Середа, 12 Червня

Чому не підірвали мости з Криму, розмінування Чонгару та що відбувалось під час вторгнення рф на Півдні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Простою мовою, що відбувалось у перші дні вторгнення рф та чому ворог так швидко вдерся з окупованого Криму.

Питання, як ворог міг прорватися на південному напрямку з Криму за лічені дні захопивши Херсон, дійшовши до Маріуполя на сході та Вознесенська на заході, цілком справедливо викликає у суспільстві біль та нерозуміння, як це могло статися.

Бо там лише декілька добре відомих напрямів, мости та дефіле, тобто всі умови для того, щоб, як говорять, “замінувати там все і підірвати при першій ж нагоді”. Про те, чому у ворога вийшло прорватись та що відбувалось на Півдні у перші дні вторгнення рф, розповів волонтер Олександр Карпюк, більш відомий, як Serg Marco, пише Defense.

“Про Чонгар та його міфи… Чонгар обороняла частина 59-ої окрема мотопіхотна бригада та 137-й окремий батальйон морської піхоти, а також там був артилерійський підрозділ, який належав до оперативно-тактичного угруповання “Південь”.

І дійсно там мости не підірвали. А вся ця історія заплелась нісенітницями. Хтось вкинув, що Чонгар розмінували. Це так “піплам” (ред. людям) сподобалось, що ніхто не спитав за “пруфи” (ред. докази)… Особливо ті, хто записав себе у справжні патріоти, а воює лише у Facebook та не пропускає військову техніку у лівому ряду.

По-перше, рф прекрасно знала, що Чонгар та мости заміновано. А коли в тебе є 30-тисячне ударне угрупування, то є певні можливості щось зробити для вирішення цього питання. Тобто можливо завдати точкові ракетно-бомбові удари по підрозділах, які знаходяться поряд із мостом.

І, як показує практика, сам по собі підрив мосту нічого не дає. Він має сенс, коли в тебе за цим мостом є добре ешелонована оборона з артилерією, яка буде не давати ворогу переправитись. Це добре видно на прикладі розгрому переправи рашистів через Сіверський Донець.

Але коли в тебе розмітали підрозділи, які мають цей напрям тримати, все одно вже, підірвали чи ні взагалі. Бо, це не так, що підірвали, “русня” підійшла подивилась, на тому березі вже всіх побили, але мосту немає, то взяла і розвернулась і поїхала назад. Це лише у фантазіях так. Насправді там дуже жорстко розмітали наших бійців, там було пекло, бо поряд рашиські аеродроми, авіація, ракетні комплекси, артилерія, РСЗВ і йшло понад 10 БТГр.

А тупі питання, чому наші там нічого не зробили доволі швидко зникають у будь-кого хто хоча б один раз посидів під щільним артилерійським обстрілом, коли ти навіть поранених евакуювати не можеш. Як і відверто бісять ті, хто кричить, що здали без бою. Для розуміння, коли вже рашиські танки були у Херсоні, наше угрупування, оточене у Генічеська, відбивалось.

Щодо сил та все інше. У нас не було сил навіть на те, щоб Київ прикрити, бо на 24 лютого там не було жодної бригади. В перші дні його обороняла нацгвардія та окремі придані підрозділи, які натягли звідки могли. Просто не має ще в ЗСУ окремої бригади космодесанту, щоб прикривати такі речі.

Щодо не підірваних мостів. Так, їх не підірвали, так, повинно бути розслідування. Але те, що у секторі відповідальності все розмінували. По-перше, не знайшов жодного підтвердження цієї інформації. По-друге, це доволі великий масштаб робіт, які мали проводити спеціальні підрозділи. По-третє, історія про те, що розмінували заради “шатлу”, для розуміння це автобус, який їздив між КПП дорогою, тією самою дорогою, якої ходили люди і їздили авто вже 8 років.

Нарешті, я особисто добре знаю і спілкувався з комбригом 59-ої бригади й він нічого про розмінування не чув. Якщо хтось має пруфи на розмінування – скидайте, я доповім”

Зазначимо, що 25 квітня Генеральний штаб, стосовно “незамінування” Чонгару, повідомив наступне: “міст було заміновано, але нам протистояли переважаючі у 15 разів сили противника”.