Субота, 2 Березня

Чому Львів купує білоруські автобуси МАЗ? Пояснив мер міста

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Львів купує білоруські автобуси, тому що “Електрон” фізично не може виготовити їх у достатній кількості.

Так пояснив міський голова Львова Андрій Садовий, відповідаючи на критику у ЗМІ та з трибуни Верховної Ради, повідомляє прес-служба міськради.

Львів — одне з небагатьох міст України, яке регулярно закуповує продукцію українського виробника, зокрема — громадський транспорт. Цьогоріч міськрада купує 50 автобусів виробництва «Електрон», оскільки завод фізично не може виробити більше. Андрій Садовий також додав, що 1 львівський автобус дорожчий за білоруський виробництва МАЗ орієнтовно на 25 тисяч євро, але підтримка національного виробника — це принципова позиція міста.

«Останнім часом нас часто критикують у ЗМІ за те, що міськрада купує білоруські автобуси. Сьогодні подібне звернення прозвучало з трибуни Верховної Ради — мовляв, як це так? Але жоден не подав інформацію, що ми цього року купуємо 50 автобусів “Електрон”, тому що вони фізично більше виробити не можуть. І це при тому, що вартість одного “Електрона” — на 25 тисяч євро більша, аніж вартість білоруського автобуса. Це гібридна війна. Те, що робить Львів, багатьом не подобається, але ми повинні й надалі це роботи. Така наша принципова позиція. А ще для нас принципово — підтримувати нашого виробника».

Зараз на маршрутах Львова — 25 нових 12-метрових автобусів МАЗ, придбаних на умовах фінансового лізингу. Загалом цьогоріч автобусний парк міста поповниться на 100 МАЗів та 50 «Електронів».

У травні 2018 року Уряд погодив отримання кредиту на придбання 10 трамваїв і 100 автобусів для Львова.

Передбачається, що тендери на придбання транспорту за кошти ЄІБ відбудуться до кінця 2018 року, а автобуси та трамваї місто отримає вже у 2019.

До слова, Управління інвестицій та проектів Львівської міськради оголосило про початок торгів для визначення компанії, яка поставить місту 50 нових 12-метрових тролейбусів. Відповідне оголошення розмістили 21 вересня на сайті ЛМР, передає Tvoemisto.tv.

© tvoemisto.tv

Згідно з тендерною документацією, компанія, яка візьме участьв торгах, повинна в межах 44 тижнів після отримання авансового платежу поставити місту 50 нових 12-метрових низькопідлогових тролейбусів, включаючи комплект запасних частин та витратних матеріалів, комплект обладнання та інструментів для технічного обслуговування та ремонту тощо.

Розкриття тендерних пропозицій відбудеться 5 листопада в Києві. Кошти на придбання тролейбусів місто отримало в кредит в ЄБРР. Мова йде про 17 мільйонів євро, з яких 15 млн – кредит, і 2 млн – грант. Крім тролейбусів, за планується реконструкція депо на вулицях Промисловій та Тролейбусній та модернізація зношених елементів контактних мереж міста.