Чоловіків можуть зобов’язати повернутися з-за кордону під час війни

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Депутати Верховної Ради пропонують законопроєкт, згідно з яким чоловіки, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, будуть зобов’язані повернутися до України під час війни. Відповідний законопроєкт зареєструвала група народних депутатів, пише Твоє Місто.

Законопроєкт №7265 передбачає, що якщо особа, яка підлягає мобілізації, не повернеться в Україну з-за кордону після оголошення воєнного стану, її можуть покарати ув’язненням на термін від 5 до 10 років.

«Пропоновані зміни спрямовані на забезпечення повноцінного функціонування сил оборони України, органів державної влади та органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану», – йдеться у пояснювальній записці до документа.

Згідно з пояснювальною запискою, у разі введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного стану особи, які за законом підлягають призову на військову службу під час мобілізації, а також члени Кабінету Міністрів, керівники органів державної влади та їх заступники, депутати Ради, сільські, селищні, міські голови, працівники правоохоронних органів України, судді, судді Конституційного Суду України, прокурори, які перебувають за межами України, за відсутності поважних причин зобов’язані повернутися до України.

Поважними причинами є заборона на виїзд з країни перебування, стихійні лиха, катастрофи, аварії, відрядження, перебування на стаціонарному лікуванні чи інші обставини, які перешкоджають виїзду з країни перебування.

Повернутися всі перелічені особи повинні протягом 15 днів.