Вівторок, 28 Листопада

Чоловік з Донецька вже втретє починає свою справу з нуля, тепер у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Донеччанин Сергій Пивовар став переселенцем вже вдруге і евакуював цього разу своє підприємство “Солодкі уяви” з Покровська (Донецька область) до Львова. Журналісти видання “Свої” побували в кондитерському цеху “Солодкі уяви” у Львові й поспілкувалися з Сергієм про релокацію бізнесу, роботу під час війни і те, що відрізняє їх від інших підприємств.

Чоловік пояснює, що сьогодні в них немає замовлень, тож він може приділити час і поспілкуватися. Простір Сергій орендує з початку літа, але працювати підприємство почало нещодавно. Орендоване приміщення мало відповідати харчовим нормам — знайти таке, як зазначає чоловік, було доволі складно. Перші місяці пішли на перевезення обладнання, прибирання і облаштування простору.

Фото: Свої

Починати все з нуля Сергієві доводиться не вперше, адже спочатку його підприємство функціонувало в Донецьку. Там він займався дистрибуцією кондитерських виробів, а вже після переїзду до Покровська у 2014 році облаштував виробництво “Справжня пекарня”.

Асортимент був доволі “приземленим”, як каже Сергій: різні види печива, тістечка, мафіни, торти “Медівник” і “Наполеон”, ріжки з білковим наповнювачем, вафлі, сметанники. Після релокації бізнесу збереглися лише чотири позиції: печиво “Американо” двох видів, мафіни і бельгійські вафлі. Втім, потужності планують відновлювати.

Фото: Свої

Підприємство вирішили вивезти саме до Львова за державною програмою релокації. Сергієві мали компенсувати частину коштів за перевезення обладнання, але перевізник, за його словами, не захотів повертати гроші. Перевезення обійшлося в 50 тисяч гривень. Втім, підприємство все одно отримало допомогу від державної адміністрації — за її рахунок покрили оренду приміщення.

Фото: Свої

Хоча Сергій звертає увагу на те, що є велика проблема з приміщеннями для програми релокації. За словами чоловіка, їм пропонували занедбані приміщення, які вимагали великих фінансових вкладень.

“Так, це приміщення не є досконалим, але нам все одно дуже пощастило знайти його. Хоча технопарків для підприємців дійсно бракує”, —зазначає чоловік.

Зараз у штаті підприємства лише троє людей — Сергій, його помічник Ігор і переселенка з Херсону, яка погодилась допомогти. Розширити команду хочуть до 10 людей, а особливо потребують технолога. Але зараз основна проблема полягає не в цьому.

“Головне — щоб було кому це продавати. У нас поки що не так багато замовлень, так що питання набору людей не є таким критичним”, —пояснює Сергій.

Останнє замовлення, яке виконали на підприємстві — 150 кілограмів мафінів для гуртовика. Саме ці шоколадні мафіни Сергій дає спробувати. Підприємця не лякає висока конкуренція у Львові, адже він знає, що відрізняє “Солодкі уяви” від інших подібних компаній: “Ми не робимо щось тільки, аби продати якомога більше і швидше. Ми дуже прискіпливо ставимось до якості нашої продукції. До речі, у Покровську конкуренція в нас була ще вища, але ми змогли виграти ринок. Сподіваюся, що і тут так буде”.

Бізнес-партнер Сергія Ігор пропонує спробувати їхню нову позицію, якої ще немає в продажу — цукерки чорного кольору, які на вигляд нагадують мармелад. Виявляється, що це цукерки з темного пива, які мають назву “Кокс” — на честь вугілля.

Виготовляють такі цукерки з крафтового українського пива, яке замовляють в барі “Човен”. Ігор і Сергій сподіваються, що їхній винахід оцінять і вони зможуть розпочати співпрацю із закладами, але замовити такі цукерки можна вже зараз, зателефонувавши до Сергія за номером: +3805450350.

Фото: Свої

Чому він взагалі не покинув цю справу після того, як вже декілька разів був вимушений починати все з нуля?

“Чесно кажучи, у мене вже стільки було думок покинути все це, продати обладнання. Я вже трохи втомився… Не знаю, чому не покинув. Мабуть, я впертий — маю довести цю справу до кінця. Я дуже хочу, щоб кожен день в мене був забитий роботою. До кінця зими нам потрібно вийти на минулі потужності”, — коментує Сергій.