Через випалювання сухої трави у Львові загинув старший чоловік

Pinterest LinkedIn Tumblr +

7 квітня близько 12:30, через підпал сухої трави у Львові на вулиці Роксоляни, 31 (Залізничний район) помер 65-річний чоловік. Він отримав опіки приблизно 80% тіла.

Як повідомили в пресслужбі Львівської міської ради, постраждалим виявився 65-річний мешканець міста Львова. Чоловік отримав опіки приблизно 80% тіла та помер в кареті швидкої допомоги.

Пожежу ліквідували близько 13:30, але вогонь встиг знищити траву на площі 200 кв. м. Обставини події встановлюють.

«Необдумане випалювання сухої рослинності призводить до загибелі всього живого і може спричинити лісову пожежу, яка здатна за лічені хвилини знищити не один гектар лісу. А особливо вони небезпечні у вітряні дні. Пожежі в екосистемах шкодять довкіллю, тваринному та рослинному світу, а дим небезпечний для здоров’я людини. Адже до складу такого диму входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук», — акцентують в міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

Нагадаємо, Львівська облдержадміністрація пропонує збільшити найменший штраф за спалювання трави з 170 гривень до 42 тисячі гривень.

Як повідомляється, відповідний проєкт закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення боротьби з самовільним випалюванням сухої рослинності та її залишків та захисту навколишнього природного середовища)», з підписом голови Львівської ОДА Максима Козицького, вже направили прем’єр-міністру та парламентарям.

Відтак штрафи вимагають збільшити від 42 040 грн до 63 060 грн, а для посадових осіб – від 84 080 до 105 100 грн. Наразі закон передбачає штраф для палія – від 170 до 340 грн, а для посадових осіб від 850 до 1190 грн.

Share.