Середа, 28 Лютого

Через «Шлях» з Львівщини втекли понад 200 ухилянтів: розцінки за виїзд зростають

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

За даними журналістів-розслідувачів, після останніх скандалів навколо системи «Шлях», розцінки на те, щоб отримати дозвіл на виїзд зросли. А справжні волонтери натомість мають додаткові перепони, щоб виїхати за кордон, інформує LMN.

Про це в ефірі Ukrainian Media Network розповіла журналістка видання «Наші гроші. Львів» Олександра Губицька, яка днями опублікувала розслідування, яке доводить численні зловживання навколо системи виїзду за кордон «Шлях».

«Кажуть, що тепер це стало дорожче – потрапити в «Шлях» після всіх скандалів… Реальні волонтери кажуть, що у них також виникають труднощі. Умови стали жорсткішими, – каже Олександра Губицька. – Минулого року це коштувало 4 тисячі доларів. Це не звучить великою сумою, але якщо це перемножити на кількість людей, які втекли… А ми знаємо, що у Львівській області це мінімум понад 200 осіб, то мова йде про мільйон доларів, які хтось поклав собі в кишеню. Зрозуміло, що частина осіла в посередників, але підозрюю, що частина могла розійтися і по владних кабінетах».

За її даними, зараз можна побачити розцінки і й 6 тисяч доларів за виїзд через систему «Шлях». У телеграм каналах, якими користуються ухилянти, «Шлях» називають найдешевшим і найпростішим способом, щоб втекти за кордон.

«В тих селах, куди ми їздили спілкуватися з тими, кого не випустили, люди розповідали, що у них по пів села ось так виїхали», – додала Олександра Губицька.