Середа, 29 Листопада

Через пневмонію 2-річному хлопчику довелося видалити 10% правої легені

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

До дитячої лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова дворічного Максима привезла мама Ольга. Хлопчик раптово став млявим, а потім почав задихатися. Причиною цього стала пневмонія, що вразила 30% легень. Також стан ускладнювала грибкова інфекція.

«Грибкова інфекція не піддавалася лікуванню антимікробними засобами. Інфекція агресивно руйнувала праву легеню дитини. Гній роз’їдав частину органа, частину грудної стінки всередині та шкіру зовні. Зрештою, Максим потрапив у реанімацію. 30 діб хлопчик дихав завдяки апарату штучної вентиляції легень. Йому встановили дренажі, які виводили гній з організму. Та наші хірурги вдалися до операції», – пояснюють у дитячій лікарні святого Миколая.

Через маленький розріз, тобто малоінвазивно, хірурги видалили гнійне вогнище з плевральної порожнини. Стан Максима стабілізувався, однак, на жаль, ненадовго. Інфекція продовжувала руйнувати його легеню. Тож радикальної операції було не уникнути: потрібно видаляти нижню частину органа, а це 10% легень.

Як і попереднє втручання, операцію виконувала команда хірургів на чолі із заввідділення Олександром Калінчуком. Вона минула успішно.

Уже за кілька днів самопочуття хлопчика покращилося. Згодом він повернувся додому.

«Якби Максима не прооперували, інфекція вразила б іще більший об’єм легені. А для реабілітації хлопчику знадобились би місяці. Пневмонія з ускладненнями трапляється в дітей усе частіше. Тому важливо помічати всі зміни в організмі малечі та вчасно звертатися до спеціалістів», – наголошують у дитячій лікарні святого Миколая.