П’ятниця, 2 Грудня

Через кілька днів у підземеллях Ратуші відкриють Музей міста: що там буде

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Вже у жовтні цього року у підземеллях львівської Ратуші площею 600 метрів квадратних постане підземний «Музей міста» на площі Ринок, 1 або скорочено МуМі. Історики кажуть, колись у підвалах Ратуші була в’язниця, склади для продуктів, які продавали на ринку. А невдовзі там постане сучасний інтерактивний музей.

Ціна «Музею Львова» — 5,4 мільйона гривень. Заклад облаштовують за гроші міської скарбниці, закордонні партнери допомогли лише з фінансуванням проектно-кошторисної документації проекту. Вхід збоку фонтану Нептуна.

Історія проекту “Музей міста” розпочалась з ідеї підземного Львова (прокладення підземного туристичного маршруту від вежі Корнякта до площі Підкови). Підземелля Ратуші вирішили використати для культурних цілей.

Музей планують відкрити у форматі простору змінних виставок. Це буде певний майданчик, де митці зможуть реалізовувати свої виставкові проєкти. У музеї міста можна буде проводити і покази мод. Місія музею: піднімати питання міської ідентичності і показувати взаємовпливи міста та його мешканців.

Подібні формати музеїв — центр міської історії та мистецький “Арсенал” у Києві, або Музей варшавської Праги, Музей міста Ґдині, Музей міста Гельсінкі.

Інтер’єр «Музею міста» облаштують у стилі мінімалізму, він матиме білі стіни. До музею туристів водитимуть екскурсоводи. Також кожен охочий зможе придбати квиток і самостійно гуляти залами. Ціна квитків ще не відома. Чиновники Ратуші запевняють, вартість квитків буде ринковою — але точно дізнаємось через кілька днів.

Творці вірять в те, що МуМІ (Музей Міста) займе свою нішу, залучить зокрема молодшу аудиторію віком 25-35 років, людей, які не дуже активно відвідують музеї, не бачать себе там, або ж не мають інтересу.