Вівторок, 5 Грудня

Частина вагнерівців-контрактників повернулися воювати на схід України

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Колишні найманці ПВК “Вагнер”, які були у Білорусі, підписали контракт з Міноборони РФ і перемістилися на східний напрямок фронту в Україні. Частина бойовиків відправилася в Африку.

Про це повідомляє речник Східного угруповання військ Ілля Євлаш в коментарі “Українській правді”, CNN, речник ДПСУ Андрій Демченко в коментарі УП.

“Колишні військовослужбовці приватної військової компанії “Вагнер” зараз дійсно присутні на території східного угруповування військ.

Вони беруть участь в бойових діях. Зокрема, вони надходять з території Білорусі, де були їхні табори.

Зараз їх розформовують. Ці військовослужбовці надходять до різних підрозділів – частина з них відправляється в Африку, деякі перепідписують контракти з Міноборони ЗС рф і бере участь (у війні – ред.) на різних посадах, зокрема, на інструкторських. Дехто йде у звичайні бойові підрозділи.

Вони не несуть такої загрози як це було, наприклад, ще рік тому через втрату їхнього головного ватажка Євгенія Пригожина”.

Речник східних сил оборони додав, що таким чином російські найманці навряд чи зможуть нести таку загрозу як раніше.

У прикордонній службі уточнили, що на території Білорусі перебувало понад 6 тисяч вагнерівців. Наразі, за словами Демченка, в Білорусі залишилось близько 500 бойовиків.

До того оператор аеророзвідки підрозділу Code 9.2 у складі 92-ї бригади ЗСУ у коментарі CNN заявив, що вагнерівці повернулися в район Бахмута.

За словами бійця, найманці швидко змінили командирів і повернулися в Бахмут.