“Часто повторюю в Брюсселі, не вчіть українців бути Європою” – Дональд Туск у Києві

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Президент Європейської ради Дональд Туск вважає, що підтримка України є обов’язковою рисою для європейських політиків.

Про це він заявив у виступі у Верховній раді, повідомляє кореспондент “Європейської правди“.

Туск нагадав про те, що Революція гідності починалася і проходила під прапорами Європейського союзу.

“Завжди пам’ятатиму прапори із золотими зірками на Хрещатику під час революції та Оду радості, яка лунала по всій Україні”, – заявив він.

Дональд Туск наголосив, що Україна ще тоді довела свою справжню європейськість. “Часто повторюю у Брюсселі: не вчіть їх бути Європою, вчіться у них, що таке Європа”, – пояснив він.

На думку президента Європейської ради, зараз, у часи російської агресії, Євросоюз та його держави члени мають демонструвати безумовну підтримку України: “Тільки той, хто солідарний з Україною, має право називатися європейцем. Хто готовий продавати Україну – продає майбутнє Європи”.

Туск нагадав, що саме ті політики, які виступають проти єдиної Європи, ставлять під сумнів територіальну цілісність України. “Скажи, що думаєш про Україну, і я знатиму, що ти думаєш про Європу”, – зауважив він

Дональд Туск також процитував Папу Римського Іоанна Павла Другого і зауважив, що його слова зараз стосуються і України.

“Немає справедливої Європи без незалежної Польщі. А я зараз можу сказати: немає справедливої Європи без незалежної України. Немає безпечної Європи без безпечної України. А простіше кажучи, немає Європи без України”, – заявив він, викликавши овації у залі Верховної ради.

Share.