Субота, 20 Квітня

Будинок книги у центрі Львова виставили на продаж за понад 16 млн доларів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові виставили на продаж будинок на площі Міцкевича, 8 за понад 16 млн доларів. Це – пам’ятка місцевого значення, збудована на початку ХХ століття на замовлення місцевого підприємця Йони Шпрехера. Зараз нерухомість належить НАК «Надра України».

Оголошення про продаж з’явилось на Фейсбук сторінці електронного майданчика «Вер-Тас», але згодом його видалили.

Наразі будинок ще не виставлений офіційно на продаж, але за кілька днів лот з’явиться на офіційному сайті електронних торгів «ProZorro. Продажі».

«Будинок Шпрехера або Будинок Книги у Львові – унікально споруда, будівля початку 20 століття. Будинок нараховує сім поверхів та має загальну площу 8273,8 кв. м. Будинок є пам’яткою місцевого значення, розташований в центрі історичного міста України», – ідеться в оголошенні.

Вартість будинку оцінили у 53 тис. 680 грн або 1959 доларів США за квадратний метр. Тобто загальна вартість 16 млн 208 тис‬ доларів.

Нагадаємо, наприкінці травня 2020 року у ЗМІ з’явилася інформація щодо продажу ПрАТ «НАК «Надра України» нерухомого майна на площі Міцкевича, 8. Згодом у компанії спростували інформацію про можливу покупку.

Будинок звели за проєктом архітекторів Юліуша Цибульського та Фердинада Касслера, який звів для Шпрехера не одну будівлю (візитівкою Касслера є теперішній будинок профспілок на початку проспекту Шевченка, споруджений наприкінці 20-х років минулого століття).

Цікаво, що в той час це будівництво супроводжувалось громадським обуренням та суперечками, схожими до сучасних обговорень відносно нової будівлі Укрсоцбанку. Тоді було дозволено будувати не вище за 4 поверхи. Тому теперішня будівля на той час стала першим хмарочосом у Львові.

1921 року будівлю відкрили і львів’яни нарешті змогли цілісно її побачити та оцінити талант Касслера та Цибульського, які поєднали неокласичні, сецесійні та модерні елементи.

На першому поверсі будівлі розташувалися крамниці та аптека, а вище – представництва різних великих компаній, переважно з нафтової галузі , консульства кількох сусідніх держав і бібліотека.

1928

Після Другої світової війни радянська влада передала будівлю трестові «Львівнафтогазрозвідка», також до середини 50-х років в хмародерові Шпрехера діяли каси попереднього продажу залізничних квитів. За десять років каси перенесли на ріг Городоцької та Шевченка, а на першому поверсі споруди відкрили будинок книги, який проіснував майже 50 років, поки його не витіснили крамниці електроніки та бутіки.