Субота, 20 Квітня

Будівництво канатної дороги на Високий Замок можуть розпочати наступного року

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У 2019 році Львівська міськрада має намір розпочати будівництво канатної дороги на Високий Замок. Зараз у мерії працюють над положеннями інвестиційного проекту, також документи щодо наміру будівництва канатної дороги розгляне ЮНЕСКО. Про це інформує прес-служба ЛМР.

“Мінкультури надало рекомендації щодо подання матеріалів в ЮНЕСКО. Ми це все зробили, даємо в Міністерство культури, щоб вони скерували в Національну комісію. Це тривалі процедури: Міністерство культури має 30 днів для подачі в Національну комісію з моменту нашого подання. Національна комісія має 10 днів, щоб скерувати це в Комітет Світової спадщини, потім розглядає Комітет Світової спадщини”, – розповіла Лілія Онищенко, начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР.

Проект допоможе людям з інвалідністю побачити панораму Львова.

“У більшості люди з інвалідністю ніколи не були на вершині „Високого Замку“. Тому було розроблено концепцію маршруту. Це однозначно новизна для України. Тому ми переймаємо іноземний досвід — зокрема, німецького міста Кобленц”, — зазначив головний арзітектор Львова Юліан Чаплінський.

Вид на місто Кобленц з кабінки канатної дороги

Перша станція канатної дороги буде розташована у сквері «На валах», звідти за допомогою канатної дороги люди потраплятимуть на оглядовий майданчик Високого Замку. У мерії сподіваються, що розпочати будівництво вдасться уже наступного року.

Нагадаємо, у січні 2018 року депутати Львівської міськради дозволили будівництво канатної дороги на Високий Замок у Львові. Компанію, що здійснюватиме будівництво, оберуть на інвестиційному конкурсі.

© varianty.lviv.ua

© varianty.lviv.ua

Ідея побудови канатного витягу на Високий замок – не нова. Вперше її озвучив у 60-х рр минулого століття син Олекси Новаківського – Ярослав Новаківський (з 1957 року член Спілки архітекторів УРСР, член правління львівської філії Спілки у 1974–1982. 1961року очолив щойно створену планувальну майстерню № 2 інституту «Діпроміст». Депутат Львівської міської ради (1964—1973), обіймав посаду головного художника міста Львова (1964–1975) – вікіпедія).

Мета побудови у Львові канатної дороги на Високий замок – не лише розважити туристів. Це також і доступ до мандрівок на Високий замок маломобільних верств населення – мам з візочками, маленьких дітей, літніх людей, та навіть осіб з особливими потребами на інвалідних візочках. Досі такого типу прогулянки (про те, щоб вибратися на самий верх гори взагалі не йшлося) були їм фактично не доступні. Крім того, втілення проекту потягне за собою ремонт та облаштування доріг на під’їзді до Високого замку. І не тільки