Неділя, 24 Вересня

Будівництво євроколії із Варшави до Брюхович розпочнеться наступного року

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Наступного року планують розпочати будівництво залізничної євроколії, що сполучатиме Варшаву та Брюховичі прямими потягами. Наразі розробляють проєкт реконструкції існуючої колії Рава-Руська – Брюховичі. Про це Tvoemisto.tv розповів заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко.

«Наразі колія облаштована до Рава-Руської, найближчим часом вже поїде потяг. Також вже розпочали працювати над проєктом реконструкції існуючої залізничної колії до Брюхович. Цього року його мають завершити, а також провести експертизу», – каже він.

Зазначимо, польська залізнична компанія повідомляла, що з червня планує розпочати рейси з Варшави до Рави-Руської. В обох напрямках курсуватиме потяг, розрахований на 240 пасажирів. Як зазначили у міністерстві, новий рейс дозволить розвантажити автомобільні пункти пропуску. З Варшави потяг прямуватиме до міста Рава-Руська, де пасажири після проходження прикордонно-митного контролю зможуть скористатися рейсами Укрзалізниці.

Нагадаємо, на початку 2022 року Львівська міськрада, «Укрзалізниця», а також представники польських громад підписали меморандум про початок відновлення ділянки залізниці від «Рава-Руської». Загальний проєкт передбачає будівництво євроколії між Варшавою й Києвом через Львів. Першу ділянку колії вже почали будувати. Лінії проходитимуть від українського міста Рава-Руська до польського села Хребенне. Нові лінії будуватимуть поруч із наявними, а не замінятимуть старі.

Зауважимо, що раніше на Всеукраїнському форму міської мобільності представник Львівської міськради Антон Коломєйцев казав, що Євроколія з Польщі не доходитиме до залізничного вокзалу Львова. Найімовірніше, євроколію прокладатимуть до станції Скнилів, що неподалік від аеропорту. Вокзал зі станцією запропонують зʼєднати за допомогою шатлів-автобусів.