Неділя, 14 Квітня

Брати двох депутатів ОПЗЖ вирубують ліс та ведуть будівництво дороги на Страдецькій Горі

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Компанія «Керамбуд», керівними власниками якої є Богдан Козак і Сергій Медведчук (брати депутатів від ОПЗЖ Тараса Козака та Віктора Медведчука) розпочала вирубку лісу та будівництво дороги на Страдецькій Горі для доїзду та обслуговування кар’єру. Жодних дозволів від Львівської ОДА не було. Про це повідомляє «24 канал».

Цю інформацію підтвердили в УГКЦ. Там зазначають, що Страдецька гора є відомим місцем паломництва християн.

Зазначається, що інформацію про вирубку лісу під будівництво підтвердили в УГКЦ. Настоятель парафії Успіння Пресвятої Богородиці села Страдч, отець Іван Ковтун повідомив, що в лісі, біля Страдецької гори, щодня працюють бензопили та важка техніка. За словами священника, вирубується ліс і насипається нова дорога в дуже швидких темпах.

Зазначається, що вказаний ліс, де зараз відбувається вирубка та насипання дороги, перебуває в державній власності. Таким чином рішення щодо будь-яких робіт має ухвалювати Львівська обласна державна адміністрація.

З’ясувалося, що ведеться будівництво об’їзної дороги для доїзду та обслуговування кар’єру Великопільського родовища пісків.

Дорога будується через ліс, яким опікується Великопільське лісництво Страдчівського навчальновиробничого лісокомбінату Державного вищого навчального закладу «Національний лісотехнічний університет України», через річку Верещицю та дамби озер, які знаходяться поруч зі Страдецькою Горою. Її планують з’єднати із автомобільним шляхом Т 14-25 в підніжжі Святої Страдецької Гори, де проходить Хресна дорога. Прочани, які масово проходять хресну дорогу, дуже часто із малими дітьми, наражатимуться на смертельну небезпеку через великоваговий транспорт, який вивозитиме пісок із кар’єру, вважає священник.

Крім того, як повідомив парох отець Іван Колтун, введення в експлуатацію цієї дороги унеможливить проведення шкільних екскурсій та багатьох заходів, які проводяться для дітей та молоді.

Він також вважає, що з огляду на те, як функціонує кар’єр, не вдасться уникнути запилення, загазованості повітря та забруднення довколишнього середовища, що майже унеможливить проходження Хресної дороги та проведення інших заходів, включаючи Всеукраїнську прощу, яка проходить 26 червня, в річницю мученицької смерті блаженних священномученика Миколи Конрада та мученика Володимира Прийми. Створення цієї дороги завдасть непоправної шкоди природі Українського Розточчя й міжнародному іміджу України, адже ділянка, де ведуться роботи, входить до складу транскордонного українсько-польського біосферного резервату «Розточчя», який був створений 19 червня 2019 р. на 31-й сесії Міжнародної координаційної ради Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера».

У Львівській обласній держадміністрації з цього приводу повідомили, що ОДА не надавала жодних дозволів щодо будівництва дороги та здійснення рубок лісу у Страдчі.

Згідно із рішенням Порічанської сільської ради № 868 від 27.06.2019 ТзОВ «Керамбуд» надано погодження на користування лісовою дорогою біля водойм с. Страдч, яка проходить по території сільської ради.

За словами заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Бучка, до департаменту дорожнього господарства облдержадміністрації не надходила для погодження проєктна документація щодо будівництва, реконструкції дороги на території Порічанської сільської ради Яворівського району. Також облдержадміністрацією та її структурними підрозділами, зокрема департаментом екології та природних ресурсів, не погоджувалося проведення рубок у кварталах 14, 15, 16 Великопільського лісництва.

В ОДА також зазначили, що видача дозволів на проведення рубок, якими є лісорубні квитки, не входить до повноважень облдержадміністрацій. Водночас, упродовж 2019-2020 років Львівською облдержадміністрацією та структурними підрозділами не погоджувалися матеріали базового лісовпорядкування Страдчівського навчально-виробничого лісокомбінату державного вищого навчального закладу «Національний лісотехнічний університет України».

У с. Страдч розташований Марійський паломницький центр, одна з головних святинь Української греко-католицької церкви. Страдецька Гора є одною з найдавніших українських християнських святинь, адже ще в ХІ ст. тут було засновано печерний монастир.

До слова, у 2017 році Львівська облрада погодила видобуток піску компанії брата Віктора Медведчука. Згідно з текстом рішення, «Керамбуд» отримав гірничий відвід на видобуток піску на 27,7 гектарах у межах Великопільського родовища у Яворівському районі. Користуватися цим родовищем компанія може до 17 липня 2034 року. Пісок видобуватимуть для виготовлення штукатурних розчинів.