Субота, 15 Червня

Борис Ґудзяк отримає премію Університету Нотр-Дам

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Раніше цю нагороду отримували президент США Джиммі Картер та його дружина Розалін, Мати Тереза, північноірландський політик Джон Г’юм, а також засновник спільноти «Лярш-Ковчег» Жан Ваньє. Про це під час прес-зустрічі розповіли журналістам представники університету, повідомляє кореспондент Tvoemisto.tv.

Президент Українського католицького університету, архиєпископ УГКЦ Борис Ґудзяк став лауреатом премії американського католицького Університету Нотр-Дам (Notre Dame Award). Урочиста церемонія вручення нагороди відбудеться у Львові 29 червня.

Борис Ґудзяк стане першим українцем, що отримає цю премію. Її присуджують «чоловікам та жінкам, життя та вчинки яких є свідченням відданості ідеалам, яким служить Університет: віра, пізнання, освіта, справедливість, суспільне служіння, турбота про нужденних осіб».

За словами віце-президента Університету Нотр-Дам Пола Брауна, Борису Ґудзяку вирішили присудити премію, зокрема, за його вклад у становлення Українського католицького університету, у тому числі у радянські часи.

Раніше лауреатами нагороди були президент США Джиммі Картер та його дружина Розалін, Мати Тереза, північноірландський політик Джон Г’юм, архиєпископ Сараєво кардинал Вінко Пуліч, засновник спільноти «Лярш-Ковчег» Жан Веньє, а також спільнота мексиканських матерів, які організовували пошуки зниклих безвісти близьких та рідних внаслідок кримінального насильства та бездіяльності держави.

Довідка.

Університет Нотр-Дам — американський католицький приватний університет, заснований у 1842 році французьким священиком Едвардом Соріном. Розташований у місті Саут-Бенд, що в штаті Індіана. В університеті навчається приблизно 10 тисяч студентів. Він входить у двадцятку найкращих вишів США, а також займає передові позиції в галузі досліджень та стипендій. Співпрацює з Українським католицьким університетом з 2005 року.