Середа, 19 Червня

Боєць з Харкова, який лікується у Львові, отримав протез і планує повернутися на фронт

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Захисник, який втратив руку на війні, отримав біонічний протез в Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) і збирається повернутися на фронт, щоб продовжити боронити свою країну, рідне місто та брата.

33-річний Сергій Шикун народився у Харкові. Чотири роки тому він із молодшим братом Русланом, який тоді тільки-но став повнолітнім, осиротіли – померла їхня мама, яка самотужки виховували двох хлопців. Сергій став єдиною опорою та підтримкою для брата. Коли почалося повномасштабне вторгнення і ворог намагався прорватися до Харкова, старший із братів одразу став на захист рідного міста. Сергій увійшов до лав спецпідрозділу Головного управління розвідки «Кракен» і став сапером.

Торік у травні чолові отримав поранення. Тоді Сергій із побратимами мали зайняти нові позиції, з яких окупанти відступали, попередньо замінувавши територію. У Сергія було важливе завдання – звільнити позицію від ворожого заліза. Та, виявилося, що не вся піхота противника відійшла. Зав’язався стрілецький бій. Сергій ліг, аби укритися від куль, і зачепив рукою міну. Та розірвалася і відірвала частину правої руки.

Важкопораненого воїна доправили в госпіталь Харкова, де медики стабілізували стан пацієнта та провели первинні оперативні втручання. Сергій каже, що сил тоді йому додавала думка про брата: «Я йому кожен раз говорю: братику, ти розумієш, що є тільки ти у мене і я у тебе. Більше рідні немає. Я все життя для Руслана був і мамою, і татом, і старшим братом. І маю бути таким і надалі».

Для подальшого лікування розвідника доправили із Харкова до Львова, в центр НЕЗЛАМНІ. Львівські хірурги прооперували захисника, аби доформувати куксу. При виборі протеза для Сергія мультидисциплінарна команда керувалася тим, що воїн воліє повернутися у стрій. Тож, аби максимально зберегти функцію кінцівки, захисникові встановили біонічний протез.

За два місяці занять із фізичними та ерготерапевтами Сергій майже повністю відновився. Він уже доволі вправно володіє протезом та може виконувати будь-які завдання з дрібної моторики. Після реабілітації захисник планує продовжити служити українському народові.

Дороговартісну та високотехнологічну штучну кінцівку Сергій зміг отримати завдяки спільному проєкту центру НЕЗЛАМНІ та благодійної платформи dobro.ua – «Протези для Незламних».

Збір на біонічні руки для поранених захисників триває. Підтримати його може кожен охочий за посиланням.