Богдана Вечірка, якого затримали в Міннеаполісі, відпустили, не висунувши обвинувачень

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Американця українського походження Богдана Вечірка, котрий був за кермом вантажівки, що ледь не в’їхала у натовп людей в американському місті Міннеаполіс (штат Міннесота) звільнили з ув’язнення у вівторок, не висунувши звинувачень. Втім, за даними правоохоронців, розслідування триває. Про це інформує Голос Америки.

У штаті Міннесоті підозрюваних можуть утримувати без офіційно висунутих обвинувачень впродовж 36 годин. У випадку Вечірка, цей термін сплив. 35-річного американця українського походження заарештували за підозрою у скоєні нападу і утримували у тюрмі графства Геннепін.

У неділю ввечері Вечірко, перебуваючи за кермом порожнього бензовоза, на великій швидкості в’їхав у натовп протестувальників, що рухалися у бік швидкісної автостради I-35W. Місцеві ЗМІ в Міннесоті повідомляють, що він заздалегідь сигналив протестувальникам, втім не зменшував швидкість. Протестувальники встигли втекти, і під час події ніхто з них не постраждав. Коли водій зупинився, його вантажівку оточили протестувальники.

На фотографіях помітно, що Вечірка побили. Його обличчя та передня частина тіла мають синці та сліди крові. Офіційно не підтверджено, хто це зробив. Перед ув’язненням правоохоронці відвезли водія до лікарні, у Вечірка діагностували поранення, які не загрожують його життю.

Прокурори можуть звинуватити Богдана Вечірка пізніше, якщо знайдуть докази його винуватості. “Слідчі зараз у процесі збирання додаткової інформації і відповідей, які допоможуть ухвалити рішення щодо обвинувачення”, – повідомили в офісі прокурора графства Геннепін.

Уповноважений Департаменту громадської безпеки Джон Гаррінгтон заявив, що на початку розслідування дії Вечірка виглядали як навмисні, але може виявитись, що це трапилось не навмисне, додав Гаррінгтон.

Богдан Вечірко працює як незалежний контрактор на компанію із перевезення вантажів Ken Advantage. У компанії заявили, що готові повністю співпрацювати зі слідством: “Наша перша і головна турбота – це безпека громадськості, нашим працівників і наших клієнтів”.

В українській громаді штату Міннесота описують Вечірка як “українця, мирного християнина, хорошого сім’янина, чесну і порядну людину”. В українській громаді розповіли, що Богдан Вечірко виховувався в родині євангельських християн.

За словами джерел в українській громаді, сім’я Вечірко емігрувала до США, коли Богданові було 5 років, у статусі релігійних біженців. Його родина – з Червонограда, Львівської області.

За словами джерел, Богдан Вечірко наразі очікує первістка, його дружина Людмила – на восьмому місяці вагітності, вона родом з Придністров’я.

Як розповів Голосу Америки приятель Богдана Артем Логінов, у Вечірка під час затримання хтось із натовпу вкрав гаманець і мобільний телефон. З цього вкраденого телефона тепер невідомі телефонують дружині та друзям Вечірка із погрозами. Вагітна дружина змушена була тимчасово змінити місце проживання.

Друзі розповідають, що Богдан має доброго приватного адвоката, утім не змогли сказати, хто фінансує адвокатські послуги. Можна лише здогадатись, що підтримує українська громада у США, адже після затримання збирали кошти через соціальні мережі.

Друзі Вечірка також додають, що Богдан не воював на сході України, не служив в українській армії, не був у Вінниці і не має сторінки на Фейсбуці, як про це повідомляють окремі медіа.

За словами друзів, Богдан Вечірко після еміграції лише один раз відвідував Україну – м.Одесу – два роки тому.

Share.