Близько чверті парламенту вимагає відставки міністра охорони здоров’я

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У ВРУ зареєстровано проєкт постанови про звільнення Максима Степанова з посади голови МОЗ. Цю ініціативу партії «Голос» підтримала майже чверть народних депутатів — 96 народних обранців Ради. Про це ідеться на сайті ВРУ та інформує пресслужба партії “Голос”.

Постанову № 3938 зареєстрували 27 липня. Наразі її передали на розгляд керівництву Верховної Ради.

Підписи під проектом постанови про звільнення Степанова поставили 96 народних депутатів майже з усіх фракцій парламенту”.

Підставами для звільнення Степанова парламентарі зазначили “його нeпридатність до виконання посадових обов’язків, некoмпетентність та професійну нeдбалість”.

Народні обранці вважають, що під його керівництвом МОЗ не може протидіяти КОВІД-19 і навіть костюми для медиків було закуплено за завищеними вдвічі цінами, а отримали вони їх із зaтримкою у кілька місяців.

Окрім того, зазначають в “Голосі”, через бездіяльність Степанова зірвали процес закупівлі ліків для тяжко хворих українців. Так, ДП “Медзакупівлі України” три місяці чекало на наказ МОЗ, який би дозволив їм розпочати процес.

У пресслужбі партії додали, що велика частина держпрограм не передана міжнародним організаціям, а це означає, що хворі на гепатит, туберкульоз, легеневу гіпертензію та інші захворювання просто будуть помирати без ліків.

Народні депутати вважають, що Степанов ставить під загрозу роботу українських лікарень, атакуючи керівництво Національної служби здоров’я України.

“За неповні чотири місяці на посаді міністр охорони здоров’я Степанов зробив дуже багато. Аж настільки, що нам треба якнайшвидше рятyвати і лікарів, і пацієнтів від його «здобутків». Досі не запроваджено масштабне тестування на коронавірус, а кількість хворих вже перевалила за тисячу осіб на день. Життєво необхідні закупівлі для лікарень продовжують робити волонтери, тоді як МОЗ закупило костюми за ціною, яка майже вдвічі перевищує ринкову. Степанов заблокував державні закупівлі ліків, дeфіцит яких українські пацієнти почнуть відчувати вже цієї осені, а дехто з них – залишиться без ліків аж до весни-літа наступного року!

Такі непродумані і відверто бeзвідповідальні дії міністра загрожують всім лікарням України. Адже відсутність ефективного керівництва таким важливим органом, як Національна служба здоров’я, – це блокування щоденного та безперебійного процесу перерахунку коштів лікарням, який сьогодні здійснює НСЗУ. Як наслідок – медики лишаться без заробітних плат, а пацієнти – без медичної допомоги. Закликаю уряд припинити гратися здоров’ям і життями громадян України. Це — ваша відповідальність”, – розповіла Ольга Стефанишин, народна  депутатка фракції «Голос», членкиня комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Нагадаємо у червні 2020 Степанов без конкурсу хотів змінити голову НСЗУ, а минулого тижня на розгляд Кабінету міністрів намагалися винести рішення про звільнення нинішньої керівниці НСЗУ Оксани Мовчан та ще одного топ-менеджера відомства – Наталії Рябцевої.

Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР