Блінкен: Україна готує контрнаступ у наступні тижні, подивимося, що буде

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що український контрнаступ готується у наступні тижні, і успіх на полі бою може наблизити переговори, які здатні побудувати справедливий мир.  Про це він заявив в інтерв’ю Fox News, повідомляє “Європейська правда”.

Блінкен зауважив, що в Україні росія вже зазнала поразки в тому сенсі, що не змогла досягти своєї початкової мети: стерти Україну з мапи, включити її до складу росії, ліквідувати її існування як незалежної держави.

Він зазначив, що українці планують здійснити контрнаступ у найближчі тижні, від успіху якого залежить можливість провести переговори з росією, що можуть завершитись “справедливим миром”.

“Ми знаємо, що українці планують контрнаступ у найближчі тижні. Подивимося, що з цього (з контрнаступу. – Ред.) вийде. Зрештою, успіх на полі бою – це найкращий і, мабуть, найшвидший шлях до переговорів, які призведуть до справедливого і тривалого миру”, – зауважив Держсекретар США.

Блінкен також прокоментував можливу роль Китаю у досягненні миру.

“Я думаю, що ми відкриті для будь-якої країни, яка докладає відповідальних зусиль для просування миру, і це починається з кількох речей. Перш за все, з визнання того, що на карту поставлено територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України, тому будь-яка мирна угода повинна мати це за основу”, – сказав дипломат.

Також, за його словами, дуже важливо, щоб кожен, хто бере участь у зміцненні миру, спілкувався безпосередньо з українською стороною.