Середа, 22 Травня

Блаженніший Святослав Шевчук зустрівся з Папою Франциском у Ватикані

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У суботу, 29 лютого, вранці Папа Франциск, незважаючи на легке нездужання, прийняв Главу УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука у будинку Святої Марти у Ватикані, в приватному офісі Святішого Отця.

Про це повідомляється на сайті УГКЦ.

Блаженніший Святослав повідомив Святішого Отця Франциска про підготовку до Патріаршого Собору УГКЦ на тему еміграції, поселення та глобальної єдності УГКЦ. «Йдеться, — пояснив Блаженніший Святослав, — про справжній синодальний шлях кожної нашої локальної спільноти, який Українська Церква переживає у своєму глобальному вимірі. Масовий виїзд українців зі своєї країни внаслідок війни — феномен, який різко змінює обличчя нашої Церкви та ставить перед нею нові невідкладні виклики». Саме тому гаслом цього Собору є слова: «Твоя Церква завжди і всюди з тобою».

Фото: ugcc.org.ua

Предстоятель УГКЦ також розповів Папі про втілення постанов минулорічного Синоду, який проходив у Римі 1—10 вересня минулого року, та про кроки в опрацюванні нового душпастирського плану на наступних десять років. «У центрі уваги цього душпастирського плану є людська особа, її рани та надії», — наголосив Блаженніший Святослав.

Папа Франциск висловив свою повну підтримку пасторальних ініціатив УГКЦ і наголосив на необхідності ефективного супроводу з боку Церкви-матері своїх дітей, розсіяних по всьому світі. Східні Католицькі Церкви, відповідно до власної традиції та сучасних потреб, покликані зробити внесок у пошук найкращих пастирських методів.

На завершення аудієнції Блаженніший Святослав подарував Папі Франциску ікону Пресвятої Богородиці, що розкриває обійми над українською землею. Ікона написана на дошці з-під ящика для набоїв і є символом страждань українського народу внаслідок війни на Сході, преображених у молитву. «Ця ікона є голосом болю України та молитвою за справедливий мир в нашій країні», — сказав Глава УГКЦ, даруючи ікону Римському Архиєреєві.

Кошти, отримані від продажу ікон, ідуть на потреби Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова, — найбільшого недержавного шпиталю на Донбасі, де лікуються поранені воїни російсько-української війни.

Ікона Пресвятої Богородиці належить до колекції ікон «Страсті», написаних на ящиках з-під набоїв до п’ятих роковин від початку російсько-української війни на Донбасі

Святіший Отець запевнив Блаженнішого Святослава у своїй постійній увазі до подій в Україні та молитвах за справжній мир для неї. «Не тимчасові перемир’я, але щире прагнення порозуміння та діалогу можуть принести їй мир», — сказав на завершення Папа Франциск.