Четвер, 13 Червня

Благодійник готовий збудувати новий корпус садочку Сихові, але частина батьків проти

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У дитячому садочку «Пізнайко», що на Сихові, планують добудувати сучасний корпус, який буде з’єднаний із існуючим навчальним закладом наземним містком. Представники Львівської міської ради зустрілися із батьками дітей, які тут навчаються, щоб відповісти на запитання щодо ймовірного будівництва.

Покращити соціальну інфраструктуру вирішили через те, що садочок «Пізнайко» є одним з найбільш переповнених у цьому районі.

«Тут є черга з близько 100 дітей, які мали б тут навчатись, але не можуть цього робити через недостатню кількість місць. Також він є територіально близько біля модульного містечка, але внутрішньо переміщені діти не можуть сюди ходити через брак місць. Ще важливим аргументом на користь цього навчального закладу є те, що тут є технічна можливість це зробити – є ділянка, відсутні мережі і можливість приєднати його до діючого садка», – пояснив Андрій Закалюк, начальник управління освіти Львівської міської ради.

За проєктом, тут мають звести невеликий корпус, площею близько 260 кв. м, де можна розмістити, наприклад, 4 садочкові групи.

«Ми плануємо добудову окремого корпусу до існуючого дитячого садка «Пізнайко», який буде з’єднаний з навчальним закладом закритим містком. Розширення садочка повністю відповідає всім тенденціям, приклади яких є в Німеччині чи Литві, де також такого радянського типу садки вдосконалювали новими корпусами.
Важливо розуміти, що корпус будуватимуть на вільній ділянці, зберігши всі зелені насадження. Це буде якісний проєкт: залізобетонне будівництво з пінобетонними стінами, утепленням мінеральною ватою і фасадними системами. На сьогодні так якісно навіть приватні садки не будують.

Ця добудова зможе зробити садочок інклюзивним і доступним. Всередині корпусу буде ліфт, тож на другий поверх приміщення можна буде легко потрапити всім охочим, а оскільки корпус буде з’єднаний наземним містком з основним приміщенням садка, то він буде доступним для людей, наприклад, що користуються кріслами колісними», – розповів Антон Коломєйцев, директор департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради.

Профінансувати добудову садочка хочуть швейцарські благодійники. Проєкт об’єкту безкоштовно погодилась розробити архітектурна компанія AVR Development.

Батьки, діти яких навчаються в дитсадку «Пізнайко», висловили на зустрічі основні побоювання щодо добудови: що для більшої кількості дошкільнят не вистачатиме місця в укритті та що під час будівництва територія садочочка буде небезпечною для дітей. Однак в управлінні освіти запевняють, що безпека дітей буде врахована першочергово.
«Ми розуміємо, що безпека дітей на першому місці, тому найперше, що ми зробимо – це розширимо діюче укриття дитячого садочку. Будь-які будівельні роботи будуть проводитись таким чином, щоб не нести загрози для дітей, які тут навчаються», – запевнив начальник управління освіти.

Під час зустрічі із батьками домовились про створення робочої групи з представників батьківського колективу та різних структурних підрозділів мерії Львова, щоб вирішити всі суперечливі питання.

«Ми розуміємо побоювання батьків, бо це стосується найціннішого – їх дітей. Але ми хочемо їх запевнити в тому, що це не є об’єкт якогось зовнішнього забудовника чи будівництво житла на території садка, це добудова існуючого навчального закладу. Є можливість розшити садочок новими сучасними приміщеннями, збудованими за найвищим стандартом. Тому відмовлятись від такої можливості буде, як мінімум, недалекоглядно», – наголосив Антон Коломєйцев.