Неділя, 26 Травня

Бійці львівської 80 бригади знищили російську батальйонно-тактичну групу при спробі переправи

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Бійці львівської 80-ї бригади за допомогою інших підрозділів ЗСУ знищили чимало техніки та батальйонно-тактичну групу росіян, які намагалися здійснити понтонну переправу через річку Сіверський Донець.

«Під час спроби ворожих сил налагодити понтонну переправу і форсувати річку артилерія 80 окремої десантно-штурмової бригади нанесла потужні удари по ворогу, в результаті яких були знищені понтони та зірвано 9 намагань переправи», – повідомили 13 травня на сторінці бригади у Facebook.

Артилеристи-десантники у взаємодії з розвідкою знищили щонайменше 73 одиниці техніки, зокрема танки Т-72, БМП, БМД, бронетранспортери, вантажні автомобілі. Після цього ворогу вдалося частково прорватися на протилежний берег, закріпившись на північній околиці населеного пункту. Однак їх зупинили штурмові підрозділи 80 бригади.

«Запеклі важкі бої тривали близько двох діб. Завдяки злагодженості та навичкам особового складу в користуванні ПТРК “Джавелін” та “NLAW”, наші бійці добре дали «по зубах» окупантам, які тікаючи вирішили залишити зброю та майно», – зазначили у бригаді.

Десантники не тільки зламали плани ворога наступу через річку, але й знищили цілу батальйонно-тактичну групу мотострілецької бригади.

Австрійський військовий аналітик Том Купер, який детально аналізує перебіг російсько-української війни, повідомив, що росіяни звели першу понтонну переправу через Сіверський Донець 7 травня на захід від селища Білогорівка. Українські військові її знищили.

Наступна переправа зʼявилася 8-9 травня, яка теж була знищена. Після третьої спроби форсувати річку від російської техніки залишилися рештки. Безпілотники зафіксували на відео принаймні шість Т-72, 15-20 БМП-2, 8-10 МТЛБ та близько 20 інших транспортних засобів – і це лише біля одного з цих мостів. Це орієнтовний склад однієї російської БТГр. На інших ділянках річки також було знищено ще два-три десятки одиниць техніки ворога.