Бюгельний протез vs. мостоподібний: який краще?

На певному етапі життя імплантація та протезування можуть знадобитись кожному. Тут і постає питання про стоматологічні технології: які з них кращі, і які підійдуть саме вам? Сьогодні розглядаємо найпопулярніші та найзручніші конструкції – знімний бюгельний протез – https://healthydent.ua/uk/uslugy/byugelnyy-protez та незнімний мостоподібний протез за трьома основними параметрами.

1. Питання зручності

Бюгельні протези – це металева чи безметалева дуга (бюгель), на якій розміщуються штучні зуби. Це зручна і надійна конструкція, яка може слугувати роками без деформації та допомагає ефективно пережовувати навіть досить тверду їжу.

Мостовидний протез – незнімна конструкція, що віддалено нагадує за будовою звичайнісінький міст. Вона покриває відсутні чи зруйновані зуби, і кріпиться на «опори» – зуби сусідні. Це також довговічний і досить зручний варіант для тих, хто вибрав імплантацію. Коронки покривають дефект із 2-3 зубів, іноді – більше. Така конструкція є досить масивною, та після звикання мало відчувається в роті. Її можна встановлювати як на жувальні зуби, так і на зону посмішки: головне – правильно підібрати матеріал (максимально міцний чи максимально естетичний).

2. Питання естетики

«Бюгель» – протез, що не ковзає в роті, не потребує використання спеціального клею і не впливає на дикцію. Завдяки щільному приляганню до ясен його досить важко помітити та відрізнити від натуральних зубів, а отже – він дарує впевнену посмішку. До того ж, надягати його легко і швидко.

«Міст» надягати взагалі не треба, і завдяки сучасним матеріалам він навіть може не відрізнятись за відтінком від природних зубів. Така конструкція підходить для тих, хто хоче мати повноцінну посмішку в будь-який час доби, і одразу після прокинення також.

3. Питання ціни

Імплантація завжди коштує дещо дорожче, ніж протезування:

  • імплант має щільно прилягати до ясен, щоб уникнути проникнення бактерій та розвитку інфекції (наприклад, карієсу);
  • це більш витратна за часом технологія, адже встановлений імплант неможливо доробити: лише виготовити новий;
  • вартість залежить від матеріалу та кількості коронок у конструкції;
  • процес потребує більшої кількості візитів до лікаря.

Саме тут на перший план виходить мостовидний протез, ціна якого є вищою. Що ж стосується знімної бюгельної конструкції, її термін служби прирівнюється до характеристик «мосту», але він є більш доступним за вартістю.

Тепер ви приблизно уявляєте різницю між імплантацією та протезуванням, і можете готувати конкретні та детальні питання для свого лікаря. Врешті, головне – берегти здоров’я, яке збереже й красу вашої посмішки.