П’ятниця, 19 Квітня

Біля Стрийського ринку у Львові змінять схему руху транспорту

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Біля Стрийського ринку на вул. Франка та прилеглих вулицях змінять схему руху транспорту, щоб зменшити затори та пришвидшити рух трамваїв. Відповідне рішення 25 квітня ухвалила міська комісія з безпеки дорожнього руху, інформує ZAXID.NET.

Своїм рішенням комісія затвердила комплексні зміни до організації руху транспорту навколо Стрийського ринку, які передбачають низку нововведень.

Аби зменшити затори, планують розділити потоки транспорту, який їде з вул. Шота Руставелі на вул. Стрийську та вул. Франка. Як уточнив ZAXID.NET спеціаліст управління транспорту ЛМР Костянтин Баранюк, нова схема руху з вул. Шота Руставелі на вул. Стрийську діятиме лише для приватного транспорту. Автобуси і тролейбуси їхатимуть прямо, як і зараз. Однак для цього необхідно буде реконструювати світлофор на перехресті.

Нова схема проїзду з вул. Шота Руставелі на вул. Франка та вул. Стрийську

Для пришвидшення руху трамваїв облаштують смугу громадського транспорту на вул. Свєнціцького в напрямку вул. Франка та на вул. Франка в напрямку центру.

Смуга громадського транспорту на вул. Свєнціцького і Франка

На вул. Свєнціцького та на вул. Франка від вул. Паркової до вул. Стрийської заборонять паркування, щоб припарковані автомобілі не заважали громадському і приватному транспорту їхати по окремих смугах.

Натомість на вул. Волоській облаштують паркомісця. Для цього вулицю зроблять односторонньою в напрямку до вул. Шота Руставелі. Автобуси, які зараз їздять по Волоській в напрямку з центру, пустять по вул. Франка. Зупинка для цих автобусів, яка зараз розташована біля Стрийського ринку, діятиме на вул. Шота Руставелі біля супермаркету «Рукавичка».

Трамвайну зупинку в напрямку центру перенесуть від Стрийського ринку на площу Франка (біля будинків №77-79).

Трамвайну зупинку пернесуть на пл. Франка. Автобусна зупинка замість вул. Волоської діятиме на вул. Шота Руставелі

За словами керівника відділу транспортного планування та моделювання ЛКП «Львівавтодор» Романа Зубачика, нова схема руху дозволить зменшити затримки в русі громадського транспорту.

«Зараз середня швидкість громадського транспорту (на перехресті вул. Франка – Шота Руставелі – Сирійської, – ред.) становить 7 км/год. Після змін швидкість зросте до 22 км/год. За таких заходів ми підвищимо перевізну здатність на 33%», – зазначив Зубачик.

Загалом, за його словами, трамваї №8 долатимуть маршрут з Сихова до центру на 10-11 хвилин швидше.

Додамо, що наразі не відомо, коли саме запровадять нову схему руху. Згідно з рішенням комісії, це можна буде зробити лише після реконструкції світлофора на перехресті вул. Стрийської та вул. Франка та внесення змін до паспортів автобусних маршрутів, які курсують по вул. Волоській