Понеділок, 20 Травня

Біля львівського аквапарку знесуть ринок та збудують одразу два ТРЦ і будинок

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Біля львівського аквапарку на вул. Княгині Ольги планують знести недобудований будинок культури ЛАЗу та ринок «Провесінь», натомість тут може з’явитись одразу два нових ТРЦ. Детальний план території (ДПТ), що передбачає забудову цієї території Львівська міська рада уже виставила на громадське слухання. Про це повідомляє ZAXID.NET.

У проекті ДПТ вказано, що на вул. Княгині Ольги, 110 замість недобудованого будинку культури передбачено будівництво чотирьохповерхового багатофункціонального ТРЦ. Приблизна площа торгових приміщень у новозбудованому ТРЦ становити 17 тис. м2. На ділянці, що закріплена за ринком «Провесінь», замість торгових павільйонів також зведуть ТРЦ, площа якого становитиме 15 тис. м2. Для порівняння площа ТРЦ «Форум Львів» становить 69 тис. м2.

Як уточнив ZAXID.NET головний архітектор Львова Юліан Чаплінський йдеться про два різні ТРЦ. Замість недобудованої будівлі ТРЦ планує зводити ТОВ «Західний інвестиційний союз», хто будуватиме інший торгово-розважальний центр наразі невідомо. Якщо ідею будівництва другого ТРЦ реалізують, то туди перенесуть торгові площі ринку.

Також документація передбачає перенесення стихійного ринку зі сторони вул. Володимира Великого у ТРЦ, що планують звести на місці ринку «Провесінь».

Синім кольором позначене місце будівництва 12-поверхового будинку, червоним кольором позначено ТРЦ, який передбачено звести на місці ринку, зеленим кольором позначено ТРЦ на місці довгобуду, а фіолетовим кольором – стихійний ринок, який планують перенести у один з ТРЦ © zaxid.net

ДПТ передбачає будівництво 12-поверхової будівлі на ділянці між ринком «Провесінь» та аквапарком «Пляж». У цій будівлі буде паркінг на 700 паркомісць (2-5 поверхи), на інших поверхах передбачено облаштувати офіси та торгові площі.

Із 1 до 28 вересня триватиме громадське слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення ДПТ. 17 вересня о 18:00 у приміщенні Франківської райадміністрації, що на вул. Генерала Чупринки, 85 відбудеться зустріч з головним архітектором цього проекту. До 28 вересня мешканці цієї території також можуть подавати свої зауваження та пропозиції до відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» через ЦНАПи.

Додамо, що будівлю, яку зараз планують знести, ЛАЗ почав будувати ще у 1975 році, однак так і не добудував через борги перед підрядником, а сама будівля не була на балансі заводу. У 1990-2000 роках будівля мала різних власників, а у 2010 році її придбало ТзОВ «Західний інвестиційний союз». Ділянку, на якій розташована будівля, депутати ЛМР передали в користування компанії ще у 2011 році, однак тоді ЛАЗ намагався повернути її собі.

За даними аналітичної системи YouControl, засновницею ТОВ «Західний інвестиційний союз» є Марія Назаркевич. Основний вид діяльності підприємства – відновлення відсортованих відходів.