Понеділок, 24 Червня

Білорусь закриває кордони з Польщею та Литвою і посилює кордон з Україною

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Колишній президент Білорусі Олександр Лукашенко оголосив про закриття кордону з Польщею та Литвою. З Україною його посилять. Про це він заявив на “провладному” концерті.

«Ми змушені відвести війська з вулиць, пів армії поставити під рушницю і закрити держкордон із Заходом — насамперед з Литвою і Польщею. Ми змушені посилити державний кордон, на превеликий жаль, з нашою братньою Україною», — сказав він.

Він також звернувся до народів Литви, Польщі та України із закликом «зупинити своїх політиків і не дати розв’язати гарячу вiйнy».

Лукашенко додав, що останніми місяцями змушений разом з президентом РФ Путіним та міністром оборони Шойгу «вибудувати спільний захист Союзної держави».

Після розвалу Радянського Союзу відносини між Україною та Білоруссю ніколи не були настільки поганими, як зараз.

Володимир Зеленський порадив Лукашенку провести перевибори, на що в Мінську відреагували досить нервово, а каталізатором конфлікту стало те, що Білорусь видала «вагнерівців» Росії, а не Україні. Згодом Україна зупинила всі контакти з білоруською владою. А Верховна Рада України підтримала позицію ЄС щодо виборів у Білорусі, визнавши їх недемократичними, і заявила про готовність підтримати санкції проти білоруської влади.

Білоруська ж влада і сам Лукашенко зокрема звинyвачують Україну в тому, що вона бере участь «у спробі США знищити білоруську державу». Наприклад, Лукашенко назвав Україну сателітом США.

Нагадаємо, протести в Білорусі проходять вже 40 день поспіль. Кожен день в центрі Мінська та інших містах країни проходять численні акції протесту, на мітингах в суботу та неділю збираються сотні тисяч білорусів. Вони вимагають звільнити всіх політв’язнів і провести нові чесні вибори, так як вважають, що результати виборів 9 серпня, які оголосив ЦВК Білорусі, сфальсифіковані.

У четвер, 17 вересня, Європарламент прийняв резолюцію щодо Білорусі, в якій відмовився визнавати обрання Олександра Лукашенка і результати виборів.

Нагадаємо, 16 вересня Лукашенко заявив, що Росія погодилася надати Білорусі всю необхідну допомогу з військовими навчаннями і зброєю.