П’ятниця, 27 Січня

Біля Львова загинули 3 людей, намагаючись загасити підпалену траву, ще 6 потерпілих потрапили до лікарні

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У лікарню Львова госпіталізували дев’ятьох постраждалих, які гасили підпалену траву: троє із них померли. Про це повідомляє пресслужба ЛМР.

«Лише за останні 10 днів до Центру термічної травми та пластичної хірургії Першого медичного об’єднання Львова госпіталізували дев’ятьох пацієнтів із важкими опіками тіла. Вони гасили траву, яку підпалили невідомі. На жаль, троє із них померли, отримавши опіки, несумісні з життям», — йдеться у повідомленні.

«Всі ці чоловіки й жінки гасили траву, яку підпалили невідомі. Треба розуміти, що людина, заходячи на територію, де горить трава, має небезпеку того, що на ній загориться одяг. І так часто стається. Були пацієнти, які мали по 80−90% глибоких опіків тіла, і вони, на жаль, померли», — зазначив завідувач Центру термічної травми та пластичної хірургії Василь Савчин. Зараз на лікуванні перебуває 6 пацієнтів, які мають глибокі опіки верхніх та нижніх кінцівок. Їхній стан — важкий, лікарі надають всю необхідну медичну допомогу.

Львівська міська рада вкотре наголошує: випалювати суху рослинність — заборонено! За це передбачена адміністративна відповідальність. А у воєнний час такі дії прирівнюють до диверсій, що передбачає кримінальну відповідальність (ув’язнення строком від 10 до 15 років). Важливо й те, що рятувальники, які виїжджають на такі виклики навіть у відносно мирних областях, змушені використовувати резерви не за призначенням, а тому можуть просто не встигнути туди, де справді буде потрібна термінова допомога.

Лише від початку року у львівській громаді зафіксували уже 10 великих пожеж в екосистемах, площа горіння яких становила від 200 до 500 кв. м, інформують у міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони. А кожна така пожежа — це забруднення повітря і ґрунту, вбивство тварин, птахів і комах, а також шкода здоров’ю людини.

Звичка палити суху траву навесні, що наче б то покращує якість ґрунту, не викорінилась у жителів Львівської області навіть з початком масштабної війни, яку веде проти нас Росія. Попри попередження і штрафи, вони продовжують палити сухостій.