Неділя, 23 Червня

Біля Львівської ОВА відбулися одиночні пікети: чого вимагали

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

9 вересня біля Львівської обласної військової адміністрації провели одиночні пікети. Люди прийшли із вимогою скерувати гроші платників податків на найнеобхідніше для ЗСУ.

Як повідомила із місця події кореспондентка Суспільного, до одиночних пікетів долучилися близько 60 людей.

Автор петиції про обмеження некритичних витрат для зростання обороноздатності України Святослав Літинський прийшов на одиночний пікет до ОВА. Каже, петицію, яку він створив, підтримало понад 25 тисяч.

“Кабмін розглянув цю петицію і відповів, що у нас все нормально. В результаті нічого не змінилося. То ж оголосив сьогодні одиночний пікет. І сподіваюся, що до громади дослухаються”, — говорить Святослав Літинський.

Серед тих, хто також вийшов на пікет, ветеран російсько-української війни, важкопоранений офіцер 93 окремої механізованої бригади Артур Кирєєв.

“Я прийшов на одиночний пікет, щоби донести до нашої влади, що зараз треба виділяти кошти на армію, а не на бруківку, побудову нових стадіонів та чогось іншого”, — говорить він.

На його думку, якщо громадяни вийдуть на пікет тільки один раз, то влада спробує проігнорувати їхні вимоги. Тому він має намір прийти ще раз і привести з собою своїх друзів.

Одиночні пікети у Львові тривали одну годину. Протягом цього часу до пікетувальників не вийшов ніхто з представників влади. Тому вони мають намір повторити цю акцію наступної п’ятниці, 15 вересня.

Святослав Літинський додав, що позитивні кроки від оголошення пікету вже є. Ввечері, 8 вересня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що у Новояворівську на Львівщині не реконструюють біатлонне стрільбище та лижеролерні траси. Договір щодо цього не був підписаний.

Що відомо про тендер реконструкції стрільбища у Новояворівську?

26 липня управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації оголосило тендер. Пропозиції приймали до 3 серпня.

Згідно з умовами тендеру переможець повинен завершити роботи до 31 грудня 2024 року. Участь у ньому взяла одна організація — товариство з обмеженою відповідальністю “Житло БудСервіс”.

10 серпня тендерна комісія розкрила пропозицію цього учасника і повідомила, що оприлюднить своє рішення протягом 20 днів.

Суспільне звернулося за коментарем до Львівської обласної військової адміністрації. У пресслужбі нам відповіли, що допоки договорів не укладено, ніхто нічого коментувати не може.

Про тендер на майже 100 мільйонів гривень написав у соцмережах і громадський активіст Святослав Літинський.

Літинський каже, що обурений тим, як використовують сплачені державі податки. Саме це спонукало його створити петицію, в якій він просив Кабінет Міністрів обмежити витрати, які не допомагають нам зараз обороняти державу або не вирішують критичних потреб. Цю петицію підписали понад 25 тисяч українських громадян.