Середа, 29 Березня

Bihus.info показали третю частину “прослушки” Медведчука: як вiн кyпyвaв вyгiлля y бoйoвикiв

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Журналісти Bihus.info випустили третю частину записів телефонних розмов людини з голосом, схожим на голос лідера партії ОТЗЖ Віктора Медведчука, який домовлявся за поставки вугілля від окупантів.

У своїх розмовах кум президента РФ Володимира Путіна нібито домовлявся з лідерами бойовиків – Олекандром Захарченком та Володимир Кононовим про постачання вугілля з окупованих територій.

“І поки влада запевняла, що Україна купуватиме вугілля у бойовиків не буде, Медведчук вже два місяці вів переговори”, – йдеться в сюжеті.

В опублікованих розмовах Медведчук нібито говорить заступнику глави уряду РФ Дмитру Козаку, що Україна буде купувати вугілля в бойовиків ДНР / ЛНР через фірму посередника, яка потім буде продавати вугілля державній компанії “Центренерго”. Також кум Путіна пропонував постачати з України на окуповані території, як обмін на вугілля, продовольство. На що в Росії відповіли, що їм потрібні гроші.

Також, за даними Bihus.info, Медведчук переконував Кремль шантажувати Україну дефіцитом вугілля. Крім того, в розслідуванні йдеться, що гроші бойовикам за вугілля з окупованих територій возила Служба безпеки України. А контролював передачу грошей сам Медведчук. Перший транш відправили бойовикам 31 грудня 2014 року, а другий повинен був бути 5 січня.

“Після передачі грошей бойовики не відправили вугілля в Україні, і перед другим траншем Медведчуку довелося просити Москву вплинути на своїх маріонеток”, – йдеться в розслідуванні.

І після наказу Кремля вугілля таки відправили в Україну.

За даними журналістів, посередництво на вугіллі принесло Медведчуку третину мільярда гривень.