Безвізовий режим з Уругваєм почне діяти з 15 лютого

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Віза в Уругвай з 15 лютого для громадян України – не потрібна, пише lowcostavia.com.ua.

15 лютого 2019 року набирає чинності міжурядова угода між Україною та Уругваєм про взаємне скасування візових вимог, що була підписана 26 вересня 2018 року у Нью-Йорку, – повідомляє МЗС України.

Відповідно до положень Угоди, громадяни України, які користуються паспортами громадянина України для виїзду за кордон (біометричними та небіометричними), можуть перебувати на території Східної Республіки Уругвай упродовж строку, що не перевищує 90 днів, який поновлюється на інший строк у 90 днів. Громадяни Уругваю, які користуються закордонними паспортами, можуть перебувати на території України протягом строку, що не перевищує 90 днів протягом 180 днів.

Отже, для подорожей у ще одну країну Південної Америки українцям не потрібна віза.

Громадяни України та Східної Республіки Уругвай, які мають намір в’їхати на територію держави іншої Сторони на строк, що перевищує 90 днів, незалежно від мети поїздки, повинні отримати візу в дипломатичному представництві або консульській установі держави іншої Сторони перед в’їздом на її територію.

Громадяни України та Східної Республіки Уругвай повинні дотримуватись законодавства, що застосовується на території держави іншої Сторони під час свого в’їзду, перебування та виїзду.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що в 2017 році громадянам Уругваю було оформлено 54 короткострокові візи та стягнуто консульський збір у розмірі 6,6 тис. доларів, за 10 місяців поточного року – 67 віз (9,1 тис. доларів).

Нагадаємо, Україна та Уругвай підписали угоду про безвізовий режим у вересні минулого року на полях 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.

На сьогодні Україна веде переговори про спрощення візового режиму або скасування віз з 22 країнами.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прогнозує запровадження в найближчі роки безвізового режиму ще приблизно з 20 країнами Латинської Америки та Азії. Про це він сказав в ефірі програми “Сніданок з 1+1”.

“Буде безвіз. І Латинська Америка є, й Азія. Ми насправді роки за два вийдемо там у 20 (країн), 20+. Роки за два, оскільки там є такі технологічні питання – Латинська Америка і Азія”, – сказав Клімкін.