П’ятниця, 19 Липня

Безкоштовні книги та уроки англійської: сестри з Криму відкрили оригінальну кафе-кондитерську

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Сестри Світлана Лопатіна та Оксана Новікова з Криму відкрили у Львові домашню пекарню та кав’ярню “Кримська перепічка”.

У бізнес вклали біля мільйона гривень. Гроші потрібні на оренду приміщення, ремонт та обладнання. За прогнозом Оксана Новікової, кав’ярня окупиться за два роки.

“У Криму мала трохи дотичний бізнес – 15 років займалася доставкою сировини у кондитерські. Коли переїхали у Львів, виникла ідея відкрити пекарню. Мене підтримала сестра, яка хотіла спробувати себе в якості підприємця. Коли знайшли приміщення, вирішили, що зробимо додатково ще й кав’ярню. Адже місця на це вистачало. У результаті не прогадали”, – розповідає Gazeta.ua Оксана Новікова.

Логотип розробляв дизайнер, який приїхав з Криму. Назву вирішили обирати автентичну, українську.

“Дуже хотілося мати власний куточок. Це також вплинуло на назву. “Кримська перепічка” – виріб, який робили в Криму. По-суті це ароматний коржик, який роблять з різного тіста, – розповідає Оксана Новікова, – Ми знаходимося у спальному районі. Орієнтуємося не на туристів, а постійних гостей. Вирішили, що будемо повною протилежністю закладам, де можна прийти і попити пива чи горілки. У нас абсолютно сухий закон”.

Вироби у пекарні коштують від 5 гривень. Залежно від складності випікання та начинки.

“Спочатку випікала вироби сама. До того ніколи в житті цим не займається. Вчилася правильно варити каву, місити тісто, вивчала рецепти, технологію приготування. Зараз простіше, бо маю працівників”.

У кав’ярні проводять дитячі та дорослі зустрічі, збираються клуби за інтересами. За чашкою кави збираються також переселенці. В приміщенні є невеличка бібліотека. Відвідувачі безкоштовно беруть книги додому, приносять власні. Щосереди проходять уроки англійської мови. Їх безкоштовно веде американка, яка раніше жила на півострові. Власниці Світлана Лопатіна та Оксана Новікова розраховують на, те що в майбутньому “Кримська перепічка” з’явиться у звільненому Криму.