Вівторок, 28 Травня

Бельгійське місто Мехелен стало побратимом Львова

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Бельгійське місто Мехелен офіційно стало містом-побратимом Львова. Сьогодні у міській ратуші Мехелена мер Львова Андрій Садовий та мер Мехелена Барт Сомерс підписали угоду про співпрацю. Попереду – реалізація вкрай важливого спільного проєкту у Львові, що допоможе українцям, які зазнали тортур на війні.

«Тричі на тиждень до Львова прибуває потяг із жертвами війни. Ми не можемо просто стояти осторонь, ми повинні допомагати, де можемо. Цього тижня мали честь приймати в нашому місті делегацію зі Львова. Ми офіційно підписали документ про співпрацю між Мехеленом і Львовом. Це довгострокова дружба. Це обов’язок всіляко підтримувати наших друзів зі Львова», – зауважив Барт Сомерс, мер міста Мехелен.

Барт Сомерс відвідував Львів перед початком повномасштабної війни, а також безпосередньо під час війни.

«Ми познайомились з паном Сомерсом минулого року на Урбан-форумі у Львові. Він дуже перейнявся ідеєю та місією екосистеми UNBROKEN, яку ми розвиваємо у Львові. На той час він також працював міністром регіонального розвитку Уряду Фландрії. Це один із чотирьох регіонів Бельгії. Завдяки його підтримці Уряд Фландрії прийняв рішення виділити 1,5 мільйона євро на будівництво у Львові Центру допомоги українцям, які зазнали тортур на війні. Дуже складна, але важлива тема.

Сьогодні вже триває реконструкція приміщення, де вже цього року запрацює новий реабілітаційний центр. Цей проект розпрацьовується із закордонними фахівцями, щоб надавати спеціалізовану точкову допомогу українцям, які пройшли складні випробування і муки. Важливим елементом буде мистецька складова. Адже у творіння чогось нового людина може сказати те, чого не вимовити словами. Дякуємо місту Мехелен, Барту Соммерсу та народу Фландрії за цю колосальну підтримку», – повідомив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Підписавши угоду, мери передали один одному свій міський прапор. Також Андрій Садовий передав Барту Сомерсу маленький уламок збитої російської ракети, яку діти розмалювати квітами.