Понеділок, 24 Червня

Батька восьми дітей не випустили з України через одне слово в документі з ТЦК

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Батька 8-ми дітей з Одеси, якого було знято з військового обліку ще 19 років тому, не випустили з України. Про це розповіла дружина багатодітного чоловіка, активістка, фотокореспондентка Ірина Семкіна-Мецкер у Facebook.

Прикордонники послалися на неточність у документі з ТЦК, де, за їхніми словами, «знято з обліку» необхідно замінити на «виключено з обліку». У ТЦК своєю чергою відмовилися щось виправляти.

Випадок стався напередодні Нового року, 31 грудня

«Мій чоловік віз жінку на пропускний пункт Паланка (кордон з Молдовою. – Ред.), і його не випустили! …Він 2004 року був списаний із строкової служби за станом здоров’я зі зняттям з військового обліку, 2020-го його викликали повісткою, він прийшов, його знову зняли з обліку та поставили другу печатку», – написала вона.

За словами Ірини, її чоловік – єдиний годувальник у своїх чотирьох дітей, оскільки їхня мати померла, а загалом він має вісім неповнолітніх дітей. Незважаючи на всі ці обставини, на кордоні чоловікові відмовили у виїзді, сказавши, що в документі з військкомату «знято з обліку» необхідно замінити на «виключено з обліку».

Після інциденту сім’я вирушила до ТЦК, але там своєю чергою відмовилися щось виправляти.

«Прийшли у військкомат, і нам сказали, що, якщо його знято з обліку, то він взагалі жодного відношення до них не має і жодних виправлень вони робити не будуть, звичайно ж, косять на прикордонників і розповідають, що це вони створюють такі проблеми за власним бажанням, замкнене коло! Потрапити у військкомат неможливо, та цариця, яка веде прийом, не хоче розмовляти! Викликали адвоката, відстоюватимемо свої права далі!» – написала Сьомкіна-Мецкер.

Родина планує повернутися до ТЦК уже із адвокатом. Жінка розповіла, що після тривалих вагань все ж таки було призначено зустріч з юристом військкомату. Про результат цієї зустрічі обіцяє поінформувати.