Бандери ніколи не буде у «пантеоні» національних героїв України, – кандидатка в мери Києва Верещук

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Таку думку в ефірі ток-шоу «DROZDOV» у 2018 році висловила тоді директор Центру Балто-Чорноморських досліджень, а зараз кандидатка в мери столиці від “Слуги Народу”, Ірина Верещук.

«Політика держави має змінитися. Безумовно, Бандера став героєм для більшої частини суспільства, образом націoналізму. Політики-маніпулятори, які натягують на себе вишиванки, гордо вигукують його прізвище. Та слід зрозуміти, що ця історична постать ніколи не знайде місця в українському пантеоні героїв. Бо історія, як ми б нею не «крутили», збрехати світу не дозволить», – вважає Верещук.

В українців має бути вища спільна мета, яка збереже державу, продовжує експерт.

«Нам потрібний інстинкт самозбереження. Я не вірю у нинішню державу… Ми мусимо стати розумними, розібратися в історії. Україна. А це не тільки Бандера», – підкреслила Ірина Верещук.

Вона переконана, що сьогодні історія, крім самих істориків, нікому не потрібна.

«Я агресивно налаштована щодо цього питання, бо бачу, як ми втрачаємо зв’язки, які нам життєво необхідні. Майбутнє є складним і ризикованим. Люди, які мислять «ретроградно» нехай звернуть увагу на Росiйську Федерацію, де бажають повернутися до часів імперії. Там скрегіт минулого провокує збoчeння та шизoфренію майбутнього», – зазначає гостя програми.

Ірина Верещук наголошує на російській шизофренії, де більшість суспільства справді бажає підтримувати Путіна.

«Ми дивимося на Рoсію і дивуємося, проте не вчимося на їхньому прикладі. Якщо хочемо не відчувати те, що переживають ті бідні побиті прoпагандою люди, то мусимо себе змусити вийти із постiмперського синдрому. У протилежному разі – біда, ми знищимо себе із середини», – додала вона.

Share.