Бабачиха Маруся навіщувала ранню весну у Львові

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

15 лютого у Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі святкували День бабака. Головним героєм свята стала бабачиха Маруся, яка навіщувала ранній прихід весни. Про це повідомив директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

«Як і щорічно останні 10 років на Стрітення, ми піднімаємо наших бабаків, робимо таке театралізоване дійство для того, щоб, по-перше, зацікавити дітей питаннями вивчення нашої природи, і тварин зокрема. І для того, щоб дати прогноз на наступну весну.

Місія тварини важлива, тому головна бабачиха Львова прокинулася напередодні. Що напророчити,– тварина довго не вагалася, і впродовж кількох днів активно висвистувала. Це означає тепло і прихід ранньої весни.

Наразі за нашими спостереженнями не лише за бабчихою Марусею, але й і за іншими тваринами, виглядає так, що весна все ж буде ранньою і настане приблизно через 4 тижні, тобто в середині березня можна сподіватися на стійке тепло», — зазначив директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.

Прихід ранньої весни підтвердили і у львівському гідрометеоцентрі. У березні температура повітря нижче 5 °С не опускатиметься. До слова, торік прихід весни збігся з синоптичними прогнозами Марусі.

Share.