Четвер, 13 Червня

Авто із США та Китаю. У Львові відомий продавець зник із майже 1 млн доларів клієнтів

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

У Львові розшукують менеджера із продажу автомобілів із США та Китаю, який ошукав клієнтів на 850 тисяч доларів. Потерпілі почали писати заяви у поліцію. Їхня кількість вже становить щонайменше 43 людини, про це Львівському порталу повідомила одна із жертв афери Анна Шурак.

За словами жінки, потерпілі офіційно підписували договір купівлі автомобілів із ФОП Тарас Петрович Візний, який представлявся агентом компанії «РЕАЛ КАР» (REAL CAR). Чоловік займався пригоном авто з США та Китаю не один рік і мав добру репутацію.

«Я одна із потерпілих, серед нас також є військові та волонтери. Тарас Візний займався пригоном авто з США та Китаю не один рік. Він відомий у Львові, мав бездоганну репутацію та довіру серед знайомих, друзів та родичів, якими не знехтував та також використав їх у своїй афері. При оформленні замовлення (як і у всіх офіційних компаніях) підписувався договір, але на ФОП Візного Т.П., а не на компанію «Реал Кар» від якої він продавав автівку», – повідомила Анна Шурак.

Вона також повідомила, що люди чекали свої автомобілі із червня 2023 року. Увесь цей час менеджер не привозив нових авто, але продовжував брати кошти від клієнтів. Затягування процесу він пояснював блокадою кордону із Польщею та Суецьким каналом, не повертаючи ні коштів, ні авто.

«Він зазвичай працював по повній передплаті… Коли клієнти вимагати термінових пояснень то Тарас брав авто постачальника (які знаходилися на майданчику «Реал Кар»). При цьому він не сплачував за це компанії-постачальнику коштів та передавав його замовнику без повного пакету документів. Відповідно офіційно автівки не отримував замовник, а постачальник не отримував коштів», – зазначила Анна Шурак.

На думку постраждалої, Тарас Візний діяв не самостійно, а у змові із керівництвом компанії REAL CAR. У потерпілих є інформація, що він вже утік за кордон, і вони не виключають, що власник компанії також спробує виїхати із України.

«Всі кошти Тарас Візний присвоїв та втік із ними за кордон. Це не перший випадок зникнення менеджерів «Реал Кар» то ж ми підозрюємо, що керівник компанії Андрій Головінов може бути співучасником даної афери. Також цікаво, що сама компанія продажу авто знаходиться у Львові за адресою: вул. Богданівська 44, в будівлі Сервісного центру МВС України», – додала Анна Шурак.

За даними аналітичної системи YouControl, ФОП «Візний Тарас Петрович зареєстрований у березні 2010 року. Основний вид діяльності – роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів. Він також є засновником благодійного фонду «Все буде Україна», який було створено 7 квітня 2022 року та власником 4% частки товариства з обмеженою відповідальністю «Екстрім вікенд» із Новояворівська.

Тарас Візний. Фото з Фейсбук

На сьогодні жоден із відомих телефонів Тараса Візного і його фонду не відповідає. У компанії «Екстрім вікенд» також не знають, як можна зв’язатись із їхнім співвласником. Їхній сайт вже неактивний, а сторінки у соцмережах не ведуть.

Водночас власник компанії «РЕАЛ КАР» (REAL CAR) Андрій Головінов у коментарі Львівському порталу повідомив, що угоди укладали у приміщенні компанії, але ні він, ні компанія не має жодного стосунку до діянь Тараса Візного.

«Я готуюся давати свідчення у цій справі… Особа яка ошукала людей на привезенні автомобілів з-за кордону робила це не від мого імені. Договори підписувались не зі мною і не від компанії REAL CAR. Але, на жаль, це сталось у приміщенні компанії, і за це дійсно тепер доведеться розхльобуватися. Розумію, яку шкоду репутації завдала ця людина, проте REAL CAR продовжує роботу із клієнтами, і співпрацю із партнерами по всьому світу, бо не маємо до цього жодного відношення… У даній справі ми виступаємо свідками, і я також написав заяву у поліцію на Тараса, бо він привласнив й мої гроші», – повідомив Андрій Головінов.

Він також розповів, що всі, хто співпрацювали із Тарасом Візним відверто шоковані ситуацією, бо до останнього вважали його порядною й хорошою людиною.

Тим часом у Регіональному сервісному центрі ГСЦ МВС Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей в коментарі Львівському порталу уточнили, що компанія REAL CAR перебуває на обліку суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю автомобілями. Відповідний облік компаній, що ведуть легальний продаж автомобілів в Україні, здійснює Головний сервісний центр МВС та його філії в регіонах. Водночас компанія REAL CAR наразі не продала жодного авто офіційно і не має жодного відношення до сервісного центру МВС, а є лише їхніми сусідами.

За запитом Національної поліції України Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) розшукало активи учасників злочинної групи, які організували шахрайську схему з пригоном авто на замовлення.

Зловмисники, використовуючи фейкову компанію з продажу та пригону авто здебільшого бізнес-класу, ошукували клієнтів, обіцяючи їм придбати авто на замовлення. Отримавши кошти, вони не виконували свої зобов’язання, а розподіляли викрадені гроші між собою. Таким чином протягом 2024 року підозрювані заволоділи близько 850 тисячами доларів США.

Як повідомив заступник Голови АРМА Павло Великоречанін, працівники Управління виявлення та розшуку активів АРМА проаналізували інформацію із інформаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних щодо вказаних осіб та розшукали майно зловмисників.

“Ми провели детальний аналіз усіх реєстрів, які маємо у користуванні та виявили у фігурантів чотири квартири, нежитлове приміщення, земельну ділянку у Львові, автомобілі та 15 банківських рахунків”, – зазначив Павло Великоречанін.