П’ятниця, 27 Січня

Арестович пояснив, чому українців не попередили про війну, хоча завчасно про неї знали

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Після початку війни стало відомо, що влада знала точний день вторгнення Росії на територію України, пише ТСН.

Проте українців про початок повномасштабної війни керівництво країни не повідомило. В інтерв’ю ISLND TV радник керівника Офісу президента Олексій Арестович пояснив, чому громадянам не сказали, що почнеться війна:

“Чому не можна було оголосити Україні, що Росія точно нападає, коли ми вже знали, що нападає. Тому що почався б масований вихід біженців і вони б забили всі дороги, це було б 8, 10, 12 мільйонів людей і армія б не пройшла в райони оборони. Це повний параліч доріг. У цьому випадку це дуже бажана ситуація для російського воєнного керівництва і в цій ситуації ми, напевно, програвали війну і лівобережжя все – тому що з лівого берега пішли би на правий. 50 мостів всього в Україні, було б забите все. Жодним чином ми б не впоралися з цією ситуацією. Єдиний вихід – танками давити власних громадян, розстрілювати, щоб пройти через мости. І тепер питання – яке рішення ми мали прийняти? Або замовчати, або залишити паралізовану країну, або, напевно, здати лівобережжя… За всіма сценаріями, які я особисто рахував з іншими фахівцями, ми не витягували війну, якщо б ми оголосили раніше, що війна почнеться”, – прокоментував Арестович.

Окрім того, до початку повномасштабної війни Росії проти України у ЗМІ лунали декілька дат можливого вторгнення. Арестович пояснив, як РФ обирала дати нападу:

“Був ультиматум наприкінці першого дня вторгнення. Перед вторгненням вони не висували вимог. Почали планувати цю операцію у грудні 2020 року. Це було вже прийняте рішення. А дати переносилися так – 26 грудня 2021 року у них була перша готовність оперативна, вони не встигли просто реалізувати. Вони переносять на 18 січня. Потім вони знову ж таки не встигають, новорічні свята, вони б збили все. Потім вони, здається, 12, чи 16 лютого, але китайці кажуть, що “Олімпіада, не заважайте”. Потім вони ставлять, був варіант 21, 22, 23 і все ж таки 24 лютого зранку. Через 14 годин після початку був ультиматум, здавайтеся і так далі. Наш президент відповів: “русскій корабль йди..” – прокоментував Арестович.