Середа, 28 Лютого

Апеляційний суд скасував арешт 43 картин Порошенка

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Апеляційний суд міста Києва задовольнив скаргу адвоката Петра Порошенка і скасував арешт картин з родинної колекції, які експонуються в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара”.

Про це йдеться в матеріалах суду.

Як повідомляється, арешт на майно було накладено з метою забезпечення їх збереження. 42 картини та одна літографія є речовими доказами в кримінальному провадженні.

Адвокат  Ігор Головань подав апеляційну скаргу, в якій вказав, що в цій справі немає обґрунтованої підозри у скоєнні кримiнaльного злочину. Він також наголосив, що даних про наміри власника майна продати або подарувати заарештовані картини немає.

Судді вирішили задовольнити апеляцію, позаяк обшук у музеї імені Івана Гончара проводився у зв’язку з наявністю невідкладного випадку, про що був складений відповідний протокол обшуку від 26 травня. Судді також вважають, що ініціатор клопотання не довів законності арешту майна.

Таким чином, зазначене рішення підлягає скасуванню з винесенням нового рішення про відмову в задоволенні клопотання прокурора. Рішення про скасування арешту колекції картин ухвалили 27 липня.

Нагадаємо, 26 травня Петро та Марина Порошенки відкрили виставку картин з родинної колекції у Музеї Гончара.  Після цього до музею з обшуками увірвалися спецпризначенці Державного бюро розслідувань, зламавши двері. Працівники ДБР пред’явили недійсні посвідчення, крім того, перешкоджали діяльності народних депутатів України та журналістів.