«Антонов» виготовив перший літак без російських деталей

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Оперативні новини у нашому каналі в Телеграмі!

Державне авіабудівне підприємство «Антонов» випустило планер першого серійного транспортного літака Ан-178 без російських деталей.

Про це розповів президент ДП “Антонов” Олександр Лось в інтерв’ю “Укрінформ

“Це перший літак, який складається без жодної російської деталі. Нас звинувачують у тому, що кілька років ми не випускали серійні літаки. Але з початком воєнної російської агресії у 2014 році ми втратили не тільки ринок збуту, а й ринок постачання важливих компонентів. Деякий час зайняло імпортозаміщення та пошук нових постачальників”, – сказав він.

За словами президента ДП “Антонов”, конкретно на цьому типі літака близько 2/3 обладнання корпорацій Сполучених Штатів Америки, ще третина – вітчизняного.

Нагадаємо, “Антонов” потрапив у скандал через співпрацю з Росією. На підприємстві заявили, що планують виконати певні роботи для російської авіакомпанії “Волга−Днєпр”.

СБУ відкрила кримінальне провадження за результатами перевірки діяльності керівництва ДП “Антонов” – за статтею Кримінального кодексу “Порушення встановленого порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю”.

Share.