Неділя, 14 Квітня

Андрій Садовий пояснив, чому у Львові послабили карантин

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Недавно у Львові ввели низку послаблень стосовно карантинних обмеженнях, зокрема, що стосується роботи спортивних і фітнес-залів, кафе й ресторанів у приміщеннях.

В ефірі радіо «Люкс FM» мер Андрій Садовий пояснив, чому міська комісія пішла на такі дії попри невтішну статистику з коронавірусом в області, а також розповів, куди звертатись за будь-яких порушень карантину в транспорті чи закладах.

«Треба розуміти, що нам із цим жити, адже Львівська область знаходиться на кордоні. Літаки вже літають, поїзди їздять, маршрутки з області курсують. Куди ми сховаємось? Треба просто берегти себе та рідних і бути максимально уважним», — зазначив мер Львова.

За його словами, є рішення обласної комісії, яке дозволяє людям збиратися групами до 10 людей. Відтак, рішення щодо відновлення роботи спортивних закладів та кафе в місті з таким же кількісним обмеженням є виправданим.

«Власники спортивних клубів питають: „А якщо до нас зайдуть 10 людей, то вони мають право займатися?“ І що я маю їм сказати? Чому, скажімо, в супермаркеті можна, в Епіцентрі можна, а в спортзалі – не можна? Це маячня. Має бути здоровий глузд. Не можна ділити спортивні заклади на елітні, де люди і так ходили за зачиненими дверима, і такі, які чемно чекали.

Тому зараз, я думаю, ми збалансували ситуацію. Те ж стосується, якщо хтось зайшов у кафе і сів за столик. Це буде контрольовано. Ви подивіться, що в області робиться: поїздьте в Оброшино, ресторанні комплекси біля Львова. Там весілля, забави, гулянки! Хтось це контролює? Та ми у Львові хоч порядок тримаємо», — зазначив мер.

Він також звернувся до львів’ян із проханням повідомляти про будь-які випадки порушення карантинних обмежень, зокрема — відсутність маски в пасажирів транспорту.

«Якщо ви бачите, що хтось заходить у транспорт без маски, то зробіть йому зауваження. Водій не має права їхати, якщо людина є без маски. Телефонувати треба в поліцію, на „гарячу“ лінію. Можна водію зробити зауваження. Ми повинні бути свідомі й слідкувати за порядком», — додав міський голова.