Середа, 22 Травня

Андрій Портнов через суд скасував святкування річниць кількох героїв ОУН-УПА

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив рішення ексзаступника голови АП президента Віктора Януковича Андрія Портнова і таким чином призупинив дію рішення Київської міськради в частині святкування у 2020 році пам’ятних дат ювілеїв ряду діячів ОУН-УПА.

Про це ідеться на сайті ОАСК.

Згідно з повідомленням, це рішення суду від 12 березня задовольняє заяву Портнова “про забезпечення позову”.

Суд вважає обґрунтованою вимогу колишнього глави АП про зупинення дії рішення КМР від 27 лютого, “зважаючи на наявні ознаки очевидної його протиправності, у зв’язку з порушенням Київською міською радою процедури розробки та прийняття оскаржуваного рішення”.

Зокрема, суд зупинив відзначення у Києві у 2020 році пам’ятних дат та ювілеїв наступних особистостей:

  • 130 років з часу народження Івана Полтавця-Остряниці, військового діяча, полковника Армії Української Держави;
  • 6 лютого – 100 років з дня народження Василя Левковича, військового діяча, полковника УПА;
  • 20 лютого – 115 років з дня народження Уласа Самчука, письменника публіциста, журналіста;
  • 24 лютого – 110 років з дня народження Василя Сидора, військового та політичного діяча, полковника УПА;
  • 5 травня – 120 років з дня народження Володимира Кубійовича, вченого, історика географа, енциклопедиста, громадського та політичного діяча, організатора та головного редактора “Енциклопедії українознавства”;
  • 12 листопада – 100 років з дня народження Василя Галаси, політичного та військового діяча, полковника УПА;
  • 12 грудня – 130 років з дня народження Андрій Мельника, політичного та військового діяча, голови Проводу Організації українських націоналістів.

“В ухвалі суду зазначено, що в даному випадку застосування заходів забезпечення адміністративного позову спрямоване виключно на збереження існуючого становища до розгляду справи по суті заявлених вимог, встановлення їх обґрунтованості”.

28 лютого 2020 року Київрада затвердила пам’ятні дати та ювілеї для святкування у 2020 році, підготовлені фракцією ВО Свобода.

Андрій Портнов до 2010 року курував юридичну підтримку БЮТ, був заступником керівника виборчого штабу кандидата в президенти України Юлії Тимошенко на виборах 2010 року, а потім став заступником глави Адміністрації президента Віктора Януковича і керівником Головного управління з питань судової реформи та судоустрою.

До слова, одіозний нардеп від “Слуги народу” Максим Бужанський недавно заявив, що новим Генпрокурором має стати саме Андрій Портнов і “це без будь-яких варіантів”. Про це в ефірі програми “HARD з Влащенко” на телеканалі ZIK.