Вівторок, 29 Листопада

Амуніція на мільйони гривень. Стали відомі деталі затримання підприємця зі Львова, причетного до розкрадання гуманітарки для ЗСУ

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Служба безпеки України блокувала схему розкрадання гуманітарної допомоги та виявила амуніцію для військових на мільйони гривень. Виявлено, що організатори-мародери вводили в оману керівників однієї з громадських організацій і привласнювали благодійні пожертви, які призначались для ЗСУ, пише Твоє Місто.

За оперативними даними СБУ, схему організували двоє мешканців регіону. Один з них – президент інвестиційної компанії, відомий львівський підприємець Роман Матис, а інший – головний редактор інформаційного видання Євген Шпитко.

Військове спорядження та іншу гумдопомогу, що призначалась для потреб армії та військових формувань України, вони продавали за чималі гроші.

Під час санкціонованих слідчих дій встановлено, що зловмисники не лише торгували амуніцією, а й привласнювали пожертви благодійників, які надходили, ніби то, на рахунки громадської організації, як допомога для ЗСУ. Далі через банківські відділення та термінали вони виводили кошти з цих рахунків для власного збагачення.

Зазначається, що ділків затримано «на гарячому» під час продажу партії військового спорядження на суму 550 тисяч гривень. Також під час обшуків було виявлено склад з великою кількістю військової амуніції на мільйони гривень.

Наразі перевіряється якість товарів та під контролем СБУ готується для передачі нашим захисникам.

Вирішується питання щодо повідомлення зловмисниками про підозру за ч.3 ст.201-2 України (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) та обрання міри запобіжного заходу.

Триває слідство для встановлення усіх осіб, причетних до протиправної діяльності.