Американський хірург Роберт Монтгомері пересадив нирку пацієнту у Львові

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Американський хірург Роберт Монтгомері, у грудях якого б’ється донорське серце, пересадив нирку пацієнту у Львові. Трансплантація була родинною — нирку пересадили від батька до сина. Про це повідомили у пресслужбі Першого медичного об’єднання Львова, пише Суспільне.

Нирку пересадили Андрію Павловському з Вінниччини. Йому 37 років. Через хронічну хворобу нирок — гломерулонефрит – останні 13 років чоловік перебував на діалізі.

“Спершу був білок високий, потім почався тиск. Потім поставили діагноз. Рік минув, лікування нічого не дало. І так вже 13 років я на гемодіалізі”, — каже Андрій Павловський.

Під час свого третього візиту Львова Роберт Монтгомері провів родинну трансплантацію разом із командою лікарів Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова. За 24 години після пересадки американський професор та лікарі відвідали пацієнта. Результатом трансплантації – задоволені. Тепер їхній пацієнт зможе жити без діалізу.

Професор Роберт Монтгомері — директор Інституту трансплантації Лангон Нью-Йоркського університету. Через спадкову серцеву недугу він пережив сім зупинок серця, кардіогенний шок, місяць був у комі та зрештою йому провели трансплантацію серця. Під його керівництвом у 2021 році вперше в світі пересадили людині нирку від генномодифікованої свині.

Роберт Монтгомері занесений до Книги рекордів Гіннеса за 10 перехресних пересадок нирок від живих донорів одномоментно.

За час роботи Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова тут успішно пересадили вже 163 нирки. А загалом провели 209 трансплантацій.