Субота, 25 Березня

Американець у Самборі читає вірш Ліни Костенко

Оперативні новини у нашому каналі в Telegram!

Девід Альфонсо Мірамонтес за рік вивчив українську мову. Він – волонтер Корпусу миру США, працює в Самбірській міській раді на Львівщині, ідеться в сюжеті Голос Америка.

Колись його батьки емігрували з Мексики до США. Він народився і виріс у Каліфорнії, вивчився на фінансиста. Сюди у місто Самбір на Львівщині приїхав працювати як волонтер американського Корпусу мирy.

В Україні вже більше року і каже – почувається українцем. Допомагає господині прийомної родини поратись на городі. Спілкується добірною українською, яку опанував з нуля.

Як розповідає Девід, раніше про Україну він гeть нічого не знав. Але вдома в університеті проводили студентську модель ООН, і йому випало представляти Україну. Готуючись, захопився. А коли вступав до Корпусу миpy і запитали, куди хоче їхати служити, не вагався з відповіддю.

На центральній площі міста – старовинна ратуша, одна з найгарніших в Україні. Сюди він ходить щодня на роботу, у міську раду Самбора. Допомагає чиновникам запроваджувати «відкритий бюджет».

Він зачитав вірш Ліни Костенко “Буває, часом сліпну від краси..”

До речі, добре знають американця і у самбірському економічному технікумі.

Заняття, які раніше проходили у форматі викладач говорить – студент записує, тепер у минулому. З допомогою Девіда, нудна лекція перетворилася на захоплюючу гру.

Девід вірить в успіх України.

Він хоче наблизити успіх українців. І продовжує вивчати мову, в яку закохався.